Львів домовився про вивіз сміття на 2 роки

0

Місто Червоноград Львівської області прийматиме львівське сміття протягом наступних 2 років.

Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий, передає «Укрінформ».

Таким чином, Червоноград став першим і поки єдиним з 20 міст області, яке погодилося брати по 10 тонн на добу львівського сміття протягом двох років.

Інші міста, які підписали меморандум, подібної угоди не затвердили. Відповідно, вони не приймають сміття зі Львова.

Садовий поскаржився, що вже минуло два тижні, а робота в цьому напрямку йде дуже повільно. За його словами, велика частина твердих побутових відходів не вивозиться з міста. «У нас перенакопичення на 30% майданчиків. Тому, якщо хтось говорить, що для міста вирішена проблема — це неправда», — зазначив мер Львова.

Область вже виділила Червонограду 1,7 млн ​​грн з екологічного фонду на придбання сміттєвоза. Також свою квоту за послуги виділив і Львів.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси, Миколаєва та на обласні полігони.

Раніше обласна та міська влада обрали перспективну ділянку і розпочали її дослідження, але вона виявилась не підходящою.

Недавно з’явилась інформація, що меру Садовому можуть вручити підозру у цій справі.
Loading...Залишити коментар