Львів просить про статус зони екологічного лиха

2

Львівська влада попросила Кабінет Міністрів визнати місто зоною надзвичайної екологічної ситуації в зв’язку з сміттєвою кризою.

Про це повідомив мер міста Андрій Садовий.

“Тільки що міська комісія звернулася до уряду, щоб оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації. Організатори “сміттєвої” блокади можуть починати святкувати. У нас дійсно не залишилося інших можливостей для уникнення екологічного лиха. Трималися рік! Повірили також у підписи держчиновників під меморандумом про зняття блокади. Виявилося, даремно повірили”, – йдеться в фейсбуці мера.

Він зазначив, що робота з будівництва сміттєпереробного заводу триває, але його спорудження затягнеться мінімум на два роки.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси, Миколаєва та на обласні полігони.

Раніше обласна та міська влада обрали перспективну ділянку і розпочали її дослідження, але вона виявилась не підходящою.

За участі уряду міста Львівської області підписали меморандум про співпрацю і надання власних полігонів для Львова на 2 роки, але більшість міст відмовилась виконувати його після підписання.
Loading...2 Comments

  1. Pingback: Зі Львова почали вивозити сміття | FakeOFF.info

  2. Pingback: Сироїд забрали в лікарню з-під АП | FakeOFF.info

Залишити коментар