Львівське сміття возять аж в Миколаїв

0

smittyezvalyshhe-678x381

Сміття зі Львова вивозять аж в Миколаїв, тобто майже за тисячу кілометрів.

Про досягнення таких домовленостей між двома міськрадами повідомив у Facebook мер Миколаєва Олександр Сенкевич, пояснивши це необхідністю допомогти Львову у важкий час..

“До мене звернувся мер Львова Андрій Садовий з проханням про тимчасове розміщення твердих побутових відходів на полігоні ТПВ м. Миколаєва, я підписав відповідне розпорядження. Поясню, чому: на сьогодні до кінця не вирішена ситуація з Грибовицьким сміттєзвалищем. Я вважаю, це правильно, що міста України допомагають Львову з утилізацією твердих побутових відходів. Ми повинні бути єдиною нацією, єдиною країною у своїх щоденних справах, а не тільки в деклараціях, обмежуючись написом «Україна єдина» в кутку екрана телевізора. Не варто робити з цього шоу. Потрібно підставляти плече кожному українцю, якому необхідна допомога”, – написав Сенкевич, який належить до партії мера Львова Андрія Садового “Самопомочі”.

Перші вантажівки зі сміттям прибули на миколаївський полігон у понеділок, 12 вересня, пише місцеве видання “Преступности.НЕТ”.

“Сьогодні вже прибули чотири сміттєвози. У них обсяг, як і в наших – по 50 кубометрів кожен”, – розповів директор КП “Миколаївкомунтранс” Юрій Мостовий. Прийом сміття здійснюється по 12,19 грн за кубометр.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси та на обласні полігони.
Loading...Залишити коментар