Львову дали ділянку під сміттєпереробний комплекс

1

sirka_poligon

Голова Львівської обласної державної адмінстрації Олег Синютка підписав розпорядження про передачу львівському КП “Збиранка” земельної ділянки у Яворівському районі для будівництва сміттєпереробного комплексу, повідомляють у прес-службі ЛОДА у понеділок, 30 січня.

“Комунальне підприємство “Збиранка” тепер має зареєструвати за собою цю земельну ділянку, а сесія Львівської міської ради – розглянути питання про прийняття її до комунальної власності територіальної громади Львова”, – роз’яснив чиновник. Відповідне розпорядження голови облдержадміністрації підписано, зважаючи на відповідне звернення міського голови Львова. Минулої неділі на засіданні ЛОДА мер Львова Андрій Садовий виступив із проханням виділити місту землю під будівництво комплексу.

“Я підтримую ініціативу ЛОДА, яка передбачається для сміттєпереробних комплексів. Якщо б була можливість передати Львову одну ділянку, площею 12,5 га, на території “Сірки” (Роздільського гірничо-хімічного підприємства – ред.), я був би дуже вдячний. Якщо ні, то треба брати участь у конкурсі, який оголосила Львівська обласна державна адміністрація. Новий ділянка була б одним із варіантів вирішення проблеми”, – зазначив він.

Чиновники з Львівської міськради вже оглянули ділянку, щоби невідкладно розпочати роботу.

“Ми вирішили одразу виїхати на місце, щоб побачити розташування цієї ділянки та її параметри. Це територія колишнього підприємства «ДГХП «Яворівська сірка». На цій ділянці є будівлі, і це великі будівлі. Тобто тут треба розібратись, хто власник цих будівель і в якому вони стані, у якому стані сама земельна ділянка”, – розповів директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Сергій Бабак.

Тим часом, депутати Яворівської міської та районної рад Львівської області зібрались сьогодні на позачергові сесії і прийняли ухвали, де вирішили звернутись до державної влади з вимогою перешкодити будівництву комплексу на цій ділянці, через її близькість до інших інфраструктурних об’єктів.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси, Миколаєва та на обласні полігони. А недавно стало відомо, що Садовий просить польські міста прийняти відходи.
Loading...1 коментар

  1. Pingback: Віце-прем’єр каже, що зі Львова вивезли вже половину відходів | FakeOFF.info

Залишити коментар