Медики “швидкої допомоги” проти реформування

0

Ось уже впродовж кількох днів о 12-й годині на всіх машинах швидкої допомоги вмикаються мигалки і сирени.

У такий спосіб медики вкотре хочуть привернути увагу влади до знищення своєї професії шляхом «реформування». Акція триватиме до кінця тижня, пише КВПУ.

Про підгрунтя події розповів голова незалежної профспілки працівників швидкої допомоги в Запорізькій області Анатолій Сидоренко.

«З усіх регіонів України тільки одна область – Волинська – ратує за парамедиків, – зазначив він. – Пояснюють це тим, що маючи «корочку» парамедика, можна за хороші гроші працювати в Польщі. Це, звичайно, добре, але як бути нашому населенню? У чому принципова відмінність між лікаром і парамедиком? Останні не ставлять діагноз – для цього всіх хворих і постраждалих треба везти до стаціонару. А наші лікарі і фельдшери ставлять діагноз і надають допомогу вже на місці. Крім того, у нас немає інструкторів з парамедицини, оскільки їх ще не підготовлено в достатній кількості, немає відповідних навчальних закладів з необхідним для підготовки парамедика обладнанням. Немає у нас і приймально-діагностичних стаціонарів».

Також Анатолій Сидоренко зауважив, що на 2018 рік на закупівлю автомобілів «швидкої» не виділено жодної копійки. А у восьми областях не передбачено коштів на нові диспетчерські. «Тобто взагалі нічого немає, але при цьому з 1 січня наша професія фактично знищується. Ми хочемо, щоб всі зрозуміли, що на всіх нас чекає найближчим часом», – підсумував він.
Loading...Залишити коментар