Мер Садовий таки визнав, що у Львові проблеми з екологічною ситуацією

2

grybovychi_smittia

Мер Львова Андрій Садовий звернувся до президента і прем’єр-міністра з проханням визнати зону навколо двох сіл, які межують з Грибовицьким полігоном, зоною екологічного лиха.

Про це пише видання «Захід.Нет».

На думку Садового, для жителів сіл Великі Грибовичі та Малехів існує загроза. Він посилається на норми Закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації» відповідно до якого такий статус отримують території, де існує «загроза життю та здоров’ю великої кількості людей або заподіяння значної матеріальної шкоди юридичним, фізичним особам чи навколишньому природному середовищу внаслідок надмірного забруднення навколишнього природного середовища, руйнівного впливу стихійних сил природи чи інших факторів».

«На сьогодні ми маємо дві головні проблеми. Перша – це ситуація на самому полігоні. Є загроза повторного зсуву і відповідно загроза для водойм з інфільтратами. Ми укріпили дамбу і тимчасово стабілізували ситуацію, але потенційна загроза для самої водойми і навколишніх сіл зберігається. Друга проблема – це вивіз сміття зі Львова. Тимчасово ми вирішили проблему і вивозимо сміття в інші міста області. Але це, наголошую, тимчасове рішення. Є громади, які з розумінням ставляться до проблеми Львова, а є такі, де одразу включаються політичні впливи. Стоїть питання про безпеку понад 700-тисячного міста. Ми отримали цей полігон у спадок від СРСР. Ми маємо чіткі плани, як вирішити ситуацію в комплексі, але потребуємо допомоги з боку держави» – йдеться у зверненні Андрія Садового.

Раніше служби, підконтрольні міській владі заявляла, що загрози для екології та людей у Львові та навколо – немає.

Нагадаємо, днями на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їх колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

Loading...