Мер Тернополя «дерибанить» землю та погрожує судом журналістам

0

ternopol_deryban

Поки на Театральному майдані Тернополя встановлюють новорічну ялинку, мешканці міста готуються до місцевого Майдану. Як знаємо, з «йолки» все й починалося…

Надіслати звернення для реагування Голові Верховної Ради В. Гройсману, Адміністрації Президента, Національному антикорупційному бюро, Генеральній прокуратурі України, СБУ тернополян змусила крайня недовіра до мера Сергія Надала.

«Міський голова Сергій Надал, очевидно, має тернополян за дурнів: ось уже чотири роки він цинічно «дерибанить» і нищить наше місто, проте йому вистачає нахабства звітувати на сцені «Березіля» про своє «служіння» громаді. Його гра на публіку вже навіть не фарисейська, а мажорно-бандитська. А все через абсолютну безкарність з боку правоохоронних органів, прокуратури, СБУ та надмірну довірливість тернополян. Просто на очах мешканців міста за часи правління Надала та його опричників Гладкого і Камінського площа лише трьох парків — ім. Шевченка, «Топільче» та Національного відродження — зменшилась на 25 (!) га, а ще в цьому переліку — сила-силенна незаконних забудов, «накладання лапи» на комунальні установи, брудні бізнесові схеми… Відтак завдяки «старанням» Надала наше затишне місто перетворилося на незграбний і стихійно забудований «Шанхай». «Після мене — хоч потоп», — така, очевидно, позиція мера Надала, який ще й прикриває свої злодіяння патріотичними виступами у вишиванці. Будинок-монстр — квітковий ринок?» – йдеться у публікації газети «Нова тернопільська» Оксани Гончаренко.

Свого часу безліч критичних публікацій щодо незаконного будівництва «унікального» квіткового ринку облетіли чи не всі місцеві та чимало регіональних видань. Суть проблеми інвестиційного проекту полягала у тому, що відділ технагляду Тернопільської міської ради безкоштовно надає землю підприємцю, а останній за свої кошти зводить будівлю. Після завершення споруда залишається у власності інвестора. Він отримує право приватизувати земельну ділянку під нею, тобто стає повноцінним власником. Конкурсу між потенційними інвесторами проведено не було, громадських обговорень щодо доцільності зведення споруди у зеленій зоні теж.

За свою відважність та відвертість тернопільські журналісти ризикують поплатитися судовою тяганиною. Наприкінці листопада міський голова Сергій Надал звернувся до прокурора міста Тернополя та начальника Тернопільського міського відділу міліції з проханням перевірити достовірність інформації, яка з’явилася в газеті «RIA+» №48 від 26.11.2014 року в публікації «Інвестпроекти: хто кого має» щодо зведення будівлі ринкової інфраструктури біля «Орнави» – критого квіткового ринку з легких архітектурних форм. В цій публікації зачепили близького друга Сергія Віталійовича та його компаньйона – Михайла Гладкого.

Кілька днів до цього Сергій Надал звернувся до правоохоронних органів, зокрема прокурора міста та начальника міського відділу УМВС України в Тернопільській області з проханням вжити передбачених законом заходів та перевірити достовірність інформації (де йшлося про причетність його дружини до одного з бізнес-проектів), дати правову оцінку даній інформації та діям осіб, що її оприлюднили, в також вжити, в межах компетенції, необхідних заходів реагування, про що інформувати Тернопільську міську раду.

Такі звернення мера Тернополя «попахують» цензурою, яка заборонена ст. 24 Закону України «Про інформацію» та порушенням ст. 34 Конституції, яка гарантує право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

(Фото – «Нова тернопільська» газета)
Loading...Залишити коментар