Міліція «відмазала» мажорів

0

pljuvannja

Міліція Горохівського району Волинської області вирішила, що мажори, які полювали на позашляховиках і пошкодили посіви на полях селян, всього на всього заблукали на відпочинку.

Справу, яка ще на початку березня, дякуючи громадським активістам та журналістам, набула розголосу майже на державному рівні міліція вирішила потрактувати дуже оригінально.

Репортерам «Нововолинська Ділового» (НВ) вдалося дізнатися сенсаційні подробиці резонансної справи волинського сафарі.

Із постанови про закриття кримінального провадження:

«23 лютого у Горохівський РВ УМВС надійшла заява директора фермерського господарства Ш. про те, що 21 лютого у вечірню пору невідомі особи пошкодили посіви озимини. Аналогічні заяви надійшли від інших шістьох громадян, які у селі Козятин Горохівського району під іваничівськими лісовими масивами мають земельні ділянки, засіяні озимою пшеницею».

Громадські активісти та журналісти наївно сподівались, що справу, яку вони донесли аж до міністра МВС Арсена Авакова, так легко не поховають. Можливо, активісти сподівались на те, що свідки чули постріли та вибухи та засвідчили це на камеру, можливо все ж вірили, що після появи інформації про цю справу на всеукраїнських телеканалах міліція побоїться її фальшувати, але, на жаль, їхні сподівання виявились марними.

«Досудовим розслідуванням встановлено:
21 лютого близько 17‐ї години Приступа Юрій (1978 р.н., село Стенжаричі) спільно з Маньком Олександром (1971 р.н., село П’ятидні) та Хомичем Андрієм (1990 р.н., Володимир‐Волинський) приїхали на відпочинок до іваничівського лісового масиву.

До лісу вони приїхали двома автомобілями: марки “Nissan Patrol” (на якому встановили самостійно виготовлений номерний знак 65 02Н9) та “Джип Черокі” (з прикріпленим номерним знаком АС 8240 АХ).

За це правопорушення на Манька та Приступу складено адмінпротоколи за ст.121 КУпАП (керування транспортним засобом, не зареєстрованим чи не перереєстрованим в установленому порядку) та ст.126 КУпАП (транспортним засобом керує особа, яка не має при собі чи не пред’явила посвідчення водія, реєстраційного документа на ТЗ).

Цього ж дня приблизно о 19‐й годині до місця їх відпочинку підійшли С. і К. (жителі с.Лемешів) та С. (село Козятин) і стали звинувачувати відпочивальників в умисному пошкодженні посівів озимини. Між ними виник словесний конфлікт, під час якого фермери помітили в одному з автомобілів наявність зброї, схожої на автомат Калашникова. Зброя була в чохлах.

У фермерів виникла підозра щодо законності перебування вечірньої пори в лісі озброєних чоловіків. Аби запобігти браконьєрству, вони висунули Приступі, Маньку і Хомичу вимогу проїхати з ними до села, що ті й зробили. Далі фермери викликали працівників Горохівського РВ УМВС для перевірки», – йдеться у матеріалах справи.

Мало того, що міліція вирішила полювання назвати відпочинком, так ще й з трьох зразків вогнепальної зброї, які вони спочатку презентували журналістам, стало дві.

«Виходить, стрілянини, яка так збурила селян (наче почалось АТО) і примусила їх рвонути до лісу, не було? Автомата, схожого на АК, теж? Чи просто у правоохоронців не було бажання розслідувати інцидент? Цікава усушка‐утряска. Лише на прес-конференції головний міліціонер області Петро Шпига розповів, як у салоні якогось стороннього «Мерседеса» правоохоронцями було вилучено третю одиницю зброї. Та кажуть, що у справі той автомат не проходить. Дивно, нє?», – пишуть НВ.

Але зате для видимості на одного з мажорів наклали штраф розміром аж 1020 гривень (правда невідомо за що), які звичайно ж власник «Джипу Черокі» Олександр Манько сплатив без особливих проблем.

І взагалі в кінцевому результаті зловлені селянами мажори виявились невинними у псуванні озимини, а зробили це якісь невідомі поляки, тільки вдумайтесь, на двох джипах аналогічної марки. Звичайно, поляків ніхто більше не бачив.

Ось як це пояснюють міліціонери: «Також у ході пошукових заходів було встановлено, що 21 лютого близько 10‐ї години до Давидюка Олексія, 1965 р.н., жителя с.Заріччя, приїхали в гості автомобілями “Ніссан Патрол” та “Джип Черокі” (номерних знаків не встановлено) громадяни Польщі на прізвисько Марек і Чосік (анкетні дані відсутні).

Давидюк, його сусід Соболь О.О. та згадані громадяни Польщі вирішили поїхати на відпочинок до лісу. У Соболя на Горохівщині мешкає теща, тож він запропонував поїхати туди. Узяли все необхідне для відпочинку й вирушили.
Їхали в такому порядку: Давидюк ‐ за кермом автомобіля “Джип Черокі” з “Мареком”, Соболь ‐ за кермом “Ніссана” з “Чосіком”.

Дорогою вирішили захати до лісу поблизу села Завидів. Проїхали по посівах пшениці біля лісу, бо там не було грунтової дороги. У лісі відпочивали до 18.30, а з настанням темряви вирішили поїхати додому. Зібрали речі й рушили тим самим шляхом.Однак заблукали і кілька разів проїжджали по посівах пшениці, бо ніяк не могли знайти дороги, якою заїхали до лісу. Знайшовши дорогу, поїхали додому.

Того дня всі ці особи з Маньком, Приступою та Хомичем не зустрічалися, ХОЧА Давидюк та Соболь є сусідами Манька.
Проїзд по посівах вони здійснили через втрату орієнтації на незнайомій місцевості в умовах недостатньої видимості.

23 лютого проведено огляд і заміри земельних ділянок за участю спеціалістів Горохівської РДА та ДЗК.
Згідно з довідкою управління агропромислового розвитку Горохівської РДА сума збитків від пошкодження посівів на площі 1,222 га (похибка 7%) становить 20 796 грн. Місце пошкодження розташоване за 1‐2 км від найближчого населеного пункту.

Таким чином, встановлено, що своїми діями гр‐ни Соболь і Давидюк НЕ порушили громадського порядку та не вчиняли дій із хуліганських спонукань, що виключає наявність в їхніх діях складу злочину, передбаченого ст.296 ККУ».

Залишається питання, чи не зависоким є рівень довіри до міліції, який ще два роки тому коливався нижче, ніж один відсоток.
Loading...Залишити коментар