Міненерговугілля підштовхує шахтарів до акцій протесту

0

shahtery_miting

З Міненерговугілля на ДП «Львіввугілля» надійшов лист №2/12-2313 від 23.07.2015 року, що зобов’язує перевести шахти «Степову» та «Лісову» зі складу ДП «Львіввугілля» до ДП «Державна вугільна компанія».

Лист підписаний першим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Мартиненковим.

Як повідомляє профспілковий сайт КВПУ, шахти «Степова» та «Лісова» є найпотужнішими шахтами і їхнє переведення до ДП «Державна вугільна компанія» це підписання смертного вироку для ДП «Львіввугілля» і менш потужним шахтам, які залишаться в цьому підприємстві.

Голова регіональної організації Незалежної профспілки гірників України м. Червонограда Михайло Шабля заявляє, що таке рішення міністерство не мало право ухвалювати без обговорення в шахтарських трудових коллективах. «Та й без погодження з профспілками, згідно з Галузевою угодою, жоден міністерський чиновник цього не має права робити», – констатує Михайло Шабля.

У зв’язку з такими подіями, рада голів первинних осередків НПГУ і трудові колективи виробничих підрозділів ДП «Львівугілля» одностайно висловили своє обурення діями галузевого міністерства керівництву держави і області.

«Може досить проводити експерименти над галуззю, яка й так майже знищена Україна в стані війни, і не потрібно нікому, щоб шахтарі Західної України зупинили виробництво і вийшли на майдани, але нас до цього підштовхують популістські рішення, які ухвалює Міністерство енергетики та вугільної промисловості України», – написали шахтарі в зверненні до президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина і голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки.
Loading...Залишити коментар