Міністерство культури дозволить продаж музейних експонатів

0

muzej

Міністерство культури під реформаторський галас намагається проштовхнути закон, який дозволить музеям продавати свої експонати.

Цікавим є те, що самі працівники музеїв виявились більшими патріотами культури, ніж чиновники від культури. Як повідомила журналістам ZIK в.о. директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Лариса Возницька-Разінкова під час всеукраїнської онлайн-наради музейників всі висловились негативно до ініціативи Мінкультури.

«Звичайно, у концепції багато питань до різних пунктів. Одні допоможуть музеям, і буде трохи легше працювати, але є й пункти, з якими музейники не погоджуються. Кожен музей мав можливість виступити протягом трьох хвилин щодо концепції змін», – розповіла Лариса Борисівна про нараду в якій взяли участь представники музеїв зі Львова, Одеси, Дніпропетровська і Чернігова.

Але саме восьмий пункт, який дозволятиме музеям продавати свої експонати, зустрів найбільше критики від представників зі всієї України.

«Цей пункт Мінкультури уже декілька разів пробувало нав’язати, але музеям вдавалося відхиляти його. Наслідки дозволу продавати експонати будуть катастрофічними. Це призведе, перш за все, до корупційних схем у комісії, яка вирішуватиме, що продавати чи не продавати. Це надбання нашої держави. Експонати – це переважно спадщина, яку заповіли музеям, а також подарунки. Як можна музею їх продавати?», – сказала Лариса Возницька-Разінкова.
Loading...Залишити коментар