Міністр енергетики та вугільної промисловості дав обіцянки пікетувальникам

0

26 квітня під будівлею Міністерства енергетики та вугільної промисловості відбулося пікетування, у якому взяли участь працівники Смолинського торфовидобувного заводу ДП «Чернігівторф».

Про це повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

До столиці вони прибули, щоб розповісти посадовцям про реальний стан справ на їхньому підприємстві. За словами голови тамтешньої первинної профспілкової організації НПГУ Андрія Страхова, завод, який має неабиякий економічний потенціал, цілеспрямовано знищують.

«За останні 15 років профільне міністерство змінило 22 директорів ДП«Чернігівторф», – розповів він. – Здебільшого призначали людей не переобтяжених профільною освітою та досвідом керівної роботи – зазвичай боксерів та борців. Була навіть спроба рейдерського захоплення, але трудовий колектив цього свавілля не допустив».

Андрій Страхов також зазначив, що державні органи блокують продовження дозволів на видобуток торфу, не продовжують договори оренди на земельні ділянки з покладами торфу. Зрозуміло, що такий стан речей суттєво погіршує фінансову ситуацію на заводі, а отже не вистачає коштів для проведення ремонту обладнання та своєчасного розрахунку за поточними зобов’язаннями.

До всіх негараздів у листопаді минулого року вийшов з ладу єдиний на підприємстві прес, на якому вироблявся торфобрикет. А придбати новий немає за що. Вихід із ситуації знайти можна, адже такі преси є на збанкрутілих підприємствах ДП «Укрторф», зокрема на Житомирщині та на Тернопіллі. Проте численні звертання до керівництва «Укрторфу» очікуваного результату не дали. Як пояснює очільник згаданої структури Андрій Озерчук, «щоб передати прес із балансу одного підприємства на баланс іншого, потрібне рішення міністерства».

Отож представники трудового колективу на чолі з директором Валентиною Огієнко прибули під стіни рідного відомства. Згодом делегацію, до складу якої також увійшли голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, народний депутат України Андрій Іллєнко, депутат Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш, прийняв міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик. Розмова тривала десь із півгодини, під час якої смолинці розповіли урядовцю про всі свої біди та поневіряння. Міністр терпляче вислухав їх, а потім прийняв рішення, яке задовольнило усіх присутніх, – для технічного переоснащення виділити Смолинському торфовидобувному заводу 15 мільйонів гривень. Щоправда, для цього потрібно, за словами Ігоря Насалика, «змінити цільове призначення європейських коштів, які мали піти на підтримку «Укренерго».

Тож додому десант із Чернігівщини повертається не з порожніми руками, а з конкретною обіцянкою від міністра.
Loading...Залишити коментар