Міністр фінансів просить перевірити свої податки

0

Міністр фінансів України Олександр Данилюк попросив Державну фіскальну службу провести щодо нього перевірку: а саме оцінити повноту сплати ним податків.

Крім того, він закликав НАПКА оприлюднити результати аналізу його електронних декларацій.

Про це Данилюк поінформував на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Щодо справи ГПУ та звинувачень в нібито ухиленні від сплати податків:

1. Головний принцип демократичної держави – верховенство права. Важливо, щоб цей принцип забезпечувався в нашій країні. Тому на будь-які незаконні дії необхідно реагувати – буду добиватися скасування незаконних рішень вже прийнятих щодо мене і протистояти будь-яким можливим незаконним діям в майбутньому. Розгляд апеляційної скарги, яку ми вже подали, призначено на 7 серпня, понеділок.
Як я вже зазначав (http://bit.ly/2w9Dgmk), в чинному КПК відсутні повноваження прокурорів самостійно чи через суди призначати позапланові податкові перевірки, а також судів розглядати такі клопотання.

2. Водночас, незважаючи на всю безглуздість ситуації та очевидну заангажованість справи, я вважаю за необхідне зняти всі штучно спровоковані підозри та можливі домисли в суспільстві. Тому, відповідно до пп. 17.1.8 ст. 17 та 78.2 ст. 78 Податкового кодексу, прошу Державну фіскальну службу провести перевірку повноти сплати мною податків у відповідності до законів України. Це моя власна ініціатива, аби остаточно зняти всі питання.

Крім того, прошу НАЗК невідкладно оприлюднити результати перевірки, яку він проводить згідно з законом як спеціально уповноважений орган з 22.02.2017 року, на підставі рішення №57 щодо повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, в тому числі і моєї. Відповідно до закону, вона мала бути завершена протягом 90 днів. У разі неготовності результатів, прошу НАЗК в найкоротший термін завершити перевірку.

3. Враховуючи те, що я, як Міністр фінансів, спрямовую і координую діяльність ДФС, з метою уникнення потенційного конфлікту інтересів і можливих звинувачень у тиску на ДФС під час проведення перевірки, звертаюсь до НАЗК з проханням надати роз’яснення щодо потенційного конфлікту інтересів усім його сторонам відповідно до ч. 5 ст. 28 ЗУ “Про запобігання корупції”.

4. Зважаючи на резонансність справи, прошу ДФС розпочати перевірку негайно та закінчити її в найкоротші терміни. Це необхідно для того, щоб не допустити дестабілізації напередодні виходу України на зовнішні ринки капіталів, наступної стадії перемовин з МВФ та ключового етапу бюджетного процесу (всі ці процеси координуються Міністром фінансів).

P.S.: усі необхідні документи (звернення до ДФС та НАЗК) будуть надіслані в передбаченому порядку найближчим часом.», – написав Данилюк.
Loading...Залишити коментар