Міністр спорту Вірменії подав у відставку і приєднався до протестів - Перший Соціальний

Міністр спорту Вірменії подав у відставку і приєднався до протестів

0

Виконуючий обов’язки міністра спорту і у справах молоді Вірменії Грачья Ростомян подав у відставку і вирішив приєднатися до вуличних протестів.

Про це повідомила прес-секретар Ростомяна Астхік Мартіросян, передає вірменське Радіо Азатутюн, пише День.

«Усвідомлюючи доленосність моменту і відповідальність кожного громадянина Вірменії перед державою, я подаю у відставку з поста міністра спорту і у справах молоді», – зазначив в своїй заяві Ростамян.

Він підкреслив, що підтримує заклик лідера партії «Процвітаюча Вірменія» Гагіка Царукяна до всенародної мобілізації і особисто приєднується до вуличних протестів.

«На даний момент немає нічого важливішого, ніж знайти мирний вихід для нашої батьківщини», – заявив Ростомян.

Як відомо, прем’єр-міністр Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку масових вуличних протестів, що під тиском тривали протягом 10 днів.

Незадовго до цього партія «Процвітаюча Вірменія» і парламентська фракція блоку «Царукян» заявили, що «приєднуються до загальнонародного руху, що розгорнувся у Вірменії і діаспорі».

Лідер партії «Громадянський договір» Нікол Пашинян, який очолив протестний рух проти продовження влади екс-президента Сержа Саргсяна, заявив сьогодні про відновлення акцій громадянської непокори.

ППА закликала всіх своїх членів «мобілізуватися і вийти на вулиці, бути поряд з народом».

Нагадаємо, акції протесту проти Саргсяна в Єревані проходять у Вірменії з 13 квітня. Учасники акцій періодично проводять мітинги, ходи, перекривають вулиці, намагаються перешкодити роботі державних органів.

Поліція щоденно затримує десятки протестувальників, більшість з яких невдовзі відпускає.

Прем’єр-міністр Серж Саргсян у суботу закликав опозиційного депутата і організатора протестів Нікола Пашиняна до діалогу. Пашинян відповів на пропозицію Саргсяна, що готовий обговорювати тільки питання його відставки. Під час протестів у неділю, 22 квітня, поліція застосувала спецзасоби для розгону мітингарів. Затримали більше 200 людей. Серед затриманих і троє опозиційних депутатів, в тому числі лідер протестів Нікол Пашиняна.

У понеділок, 23 квітня, у Вірменії відновилися акції протесту проти прем’єрства Сержа Саргсяна.

Повідомлялося, що до протестувальників-студентів у столиці Вірменії приєдналася група військових.

Повідомлялося також, що президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав всі сторони подій у Вірменії і далі проявляти стриманість, поважати закон і як пріоритет налагоджувати діалог.

Читайте більше про ситуацію, що склалася у Вірменії, у ексклюзивних матеріалах “Дня” “Прем’єр-міністр Вірменії подав у відставку”, “Вірменія: здійснений ідеал «оксамитової» революції?” і “Чи все ми знаємо про Вірменію”.
Loading...Залишити коментар