Міністр Туреччини назвала дії влади Нідерландів антилюдськими

0

Міністр у справах сім’ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайя, вислана напередодні з Нідерландів до Німеччини, виступила із засудженням дій нідерландської влади.

На прес-конференції, яку Кайя провела після прибуття в Стамбул спільно з міністром енергетики і природних ресурсів Туреччини Берат Албайрак, вона назвала дії влади Нідерландів нелюдськими і далекими від етичних норм.

«Ми пережили дуже важку ніч в країні, де полюбляють розмовляти про демократію, права людини і свободу слова», – заявила вона

«Як міністр, що володіє дипломатичним паспортом, я планувала зустрітися з громадянами Туреччини в Нідерландах на території генконсульства, яке вважається турецькою територією. Згідно з міжнародним правом, ніякого дозволу для подібних зустрічей не потрібно», – додала міністр.

«Як жінка і як міністр я зіткнулася з дуже жорсткими діями поліції Нідерландів. Трагікомічно, що даний інцидент стався всього через три дні після Міжнародного жіночого дня – 8 березня», – сказала Кайя.

«Було взято під варту тимчасово повіреного у справах Туреччини, який має ранг посла. Крім того, було затримано п’ятьох співробітників моєї охорони. Поліцейські Нідерландів вивели нас з машини і доставили в центр поліції на кордоні з Німеччиною. Нас протримали там півтори години. Ми зіткнулися з дуже грубим і жорстким поводженням», – продовжила Фатма бетулен Саян Кайя.

«У Нідерландах, де люблять вказувати Туреччині на важливе значення захисту свободи слова, журналісти зіткнулися з жорстким тиском. Представників ЗМІ цькували собаками, їх намагалися відтіснити кінними нарядами поліції. У Нідерландах вчора вночі оголосили негласний режим НС», – заявила міністр.

На думку Кайї, світова спільнота повинна рішуче засудити дії влади Нідерландів, з відкритою критикою повинні виступити і західні політики.

У свою чергу, Берат Албайрак назвав дії влади Нідерландів прямою загрозою для майбутнього Європи. «Туреччина як правова держава прийме всі необхідні заходи щодо офіційного Амстердама», – заявив міністр.

«Туреччина – велика і сильна держава. В рамках міжнародного права будуть вжиті всі необхідні заходи. Громадяни Туреччини і співвітчизники за кордоном можуть бути в цьому впевнені», – резюмував Албайрак.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим засудив дії влади Нідерландів, які не дозволили увійти на територію турецького генконсульства в Роттердамі міністру у справах сім’ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайе.
Loading...Залишити коментар