Міністр відкинув можливість приватизації держшахт

0

demchishin_zayvkya_scho_zakupovuvati_energiu_v_rosii_deshevshe

Міністерство енергетики вважає, що у випадку недостатнього фінансування видобуток вугілля на державних шахтах в 2016 році скоротиться, заявив глава відомства Володимир Демчишин.

Про це повідомляє “Дзеркало тижня”.

Можливість приватизувати вугільні шахти в даний час відсутня, необхідно залучати інвесторів до фінансування розробки перспективних лав, вважає він.

“Приватизація не йде, так як шахти обтяжені боргами, списати їх не представлялося можливим. Виділити окремі шахти і приватизувати також неможливо. Плюс інвестклімат, військові дії, ризики зі збутом говорять про неможливість приватизації в даний момент”, – сказав глава Міненерговугілля.

“Бачу можливість залучати інвесторів до фінансування конкретних лав”, – описав він альтернативу. “У нас є 9 лав, які можна додатково швидко ввести в роботу, але потрібні кошти”, – сказав він на засіданні профільного парламентського комітету в Києві у вівторок, 9 лютого.

За його словами, вже є інтерес інвесторів до таких проектів на “Селідовугіллі”, “Львіввугіллі”, двох південнодонбаських шахтах. Міністерство вважає за необхідне забезпечити вугільну галузь фінансуванням у розмірі не менше 2,4 млрд грн (у т. ч. 900 млн – на підтримку собівартості).

“Це може бути останній рік, коли будемо отримувати дотацію”, – зазначив Демчишин.

За даними міністерства, у разі відсутності достатніх ресурсів кількість очисних вибоїв на державних шахтах скоротиться майже в два рази – з 50 до 27, а видобуток з 6,8 млн. тонн до 5,7 млн. тонн. Держбюджет-2016 передбачає виділення 655,6 млн грн на реструктуризацію вугільної галузі, 500 млн грн на погашення заборгованості по зарплатах перед шахтарями і 290 млн грн на гірничорятувальні заходи на вугледобувних підприємствах.

В 2015 році з держбюджету на реструктуризацію галузі було виділено 205,7 млн грн (план – 281,9 млн грн), на гірничорятувальні заходи – 234,4 млн грн (238,4 млн грн), на погашення заборгованості із зарплат перед шахтарями – всі 200 млн грн і на держпідтримку на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції (переважно виплату зарплат – ред.) – планові 1,212 млрд грн. Крім того держбюджет-2015 містив видаткову статтю для добудови шахти №10 “Нововолинська”, за якою при плані 200 млн грн було виділено 145,8 млн грн.
Loading...Залишити коментар