Мінкульт нагадав ультраправим про Конституцію України

0

Міністерство культури України відреагувало на погрози на адресу учасників Форуму видавців у Львові і оприлюднило на своїй сторінці у Facebook офіційну заяву.

У Мінкульті вважають такі погрози порушенням відразу кількох статей Конституції України та називають погрози праворадикалів «послугою зовнішньому ворогу, агресору, що веде проти України гібридну війну».

«Ознайомившись із оприлюдненим листом цих громадських об’єднань, ми дійшли висновку, що організатори та учасники Форуму мають підстави тривожитися за безпеку цього заходу, за власне здоров’я та за здоров’я відвідувачів – дорослих і надто малих», – йдеться у заяві.

«У Статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в нашій державі найвищою соціальною цінністю. Стаття 15 говорить, що цензура в Україні заборонена. У Статті 24, серед іншого, сказано, що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками», – нагадали у міністерстві.

Міністерство культури звернулося до органів правопорядку та безпеки з проханням вжити всіх заходів для недопущення під час Форуму інцидентів, що загрожуватимуть життю і безпеці його учасників та відвідувачів.

«Ми переконані, що Форум, як простір вільної думки, потребує спільної підтримки з боку влади та громадянського суспільства. Гуртуймося і бережімо цей простір!» – йдеться у заяві.

Нагадаємо, організатори львівського Форуму видавців заявили, що отримують погрози від ультраправих організацій. Про це стало відомо з заяви голови правління ГО «Форум видавців» Олександри Коваль. Правим не сподобалась дитяча книжка “Майя та її мами” Лариси Денисенко.
Loading...Залишити коментар