Мінюст просить НАЗК доопрацювати порядок перевірки декларацій - Перший Соціальний

Мінюст просить НАЗК доопрацювати порядок перевірки декларацій

0

deklaracii

Міністерство юстиції України повернуло Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) на доопрацювання затверджені ним «Порядок проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та «Порядок здійснення моніторингу життя особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Причиною такого рішення стали численні зауваження до затверджених превентивним антикорупційним органом документів з боку спеціалістів Мін’юсту, повідомляє прес-служба відомства.

«Зокрема, серед принципових зауважень – відсутність чітко визначених засад та принципів проведення перевірок, відсутність хоча б якихось строків початку та тривалості таких дій, відсутність чітко визначених вимог до змісту висновку за результатами перевірки, наявність суперечностей між цими та іншими документами, які раніше були ухвалені НАЗК тощо. Окрім того, документ не передбачає жодних вимог до достовірності інформації та джерел її отримання», – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що при розробці даних порядків Міністерство юстиції не було залучене до роботи над вищезгаданими документами ані на стадії розробки, ані на стадії обговорення.

«Мін’юст вкотре наголошує: такий підхід ускладнює якісне напрацювання документів у розрізі їх відповідності вимогам чинного законодавства і встановлення ефективного механізму проведення перевірки. Більше того, такого роду документи доцільно розробляти в публічному відкритому діалозі як з Міністерством юстиції, так і з представниками громадських організацій, експертних та наукових установ», – наголосили у відомстві.

 
Loading...Залишити коментар