Мінюст створив окремий реєстр боржників

0

vykonavcha_slugba

Міністерство юстиції України запустило Єдиний реєстр боржників, по яких відкрито виконавче провадження.

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“У цей реєстр вносяться дані про громадян і компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і щодо яких відкрито відповідне виконавче провадження”, – говориться в повідомленні.

Відзначається, що відомості про боржників, які включені до Єдиного реєстру боржників, повинні бути відкритими і повинні розміщуватися на офіційному сайті Міністерства юстиції.

“Даний реєстр є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження. Він створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників”, – пояснює Кабмін.

Згідно з чинним законодавством, виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження зобов’язаний внести до зазначеного реєстру відомості щодо боржників, які мають зобов’язання перед фізичними або юридичними особами за судовими рішеннями і рішеннями інших органів.

При цьому в Єдиному реєстрі боржників повинна міститися інформація про боржників, щодо яких виконавчі провадження зареєстровані в системі після запуску даного реєстру.

У той же час, не підлягають внесенню відомості про боржників:

які є державними органами, органами місцевого самоврядування;
не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше 3 місяців;
за рішенням немайнового характеру.

Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду або в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.
Loading...Залишити коментар