Місто без поліції, злочинців та безробіття - Перший Соціальний

Місто без поліції, злочинців та безробіття

0

original_zceuxnk__econet_ru
У цьому
іспанському місті немає поліції, злочинності та безробіття. Тут живе всього пара тисяч осіб, які змогли побудувати свою особисту соціально-демократичну утопію. Мова йде про містечко
Маріналеда.

Під час початку фінансової кризи в 2008 році Маріналеда вибрала своїм мером вельми одіозного політика – Хуана Мануеля Санчеса Горділло, який до того часу заробив прізвисько “Іспанський Робін Гуд”. Цей чоловік прославився тим, що організував серію рейдів на супермаркети, коли на знак протесту люди грабували магазини, виносячи з них найпростіші продукти: масло, рис, боби.

Іспанія переживає зараз жорстку економічну кризу. В одній тільки Андалусії знаходиться 690 тис. порожніх житлових будинків. Їх банки забрали у колишніх власників за борги.

Але це не стосується Маріналеди. Той, хто хоче побудувати власний будинок, може зробити це безкоштовно. Але тільки якщо загальна його площа не перевищує 192 квадратних метра. Матеріали та робочу силу оплачував муніципалітет. Однак, продати такий будинок не можна. До того ж власники житла повинні кожного місяця сплачувати 15 євро у бюджет міста. Не велика ціна, погодьтесь.

В Маріналеді живе 2700 осіб, і всі з них працюють. В одному і тому ж місці: місцевому сільськогосподарському кооперативі. Прибуток городяни ділять порівну між собою. У середньому виходить близько 1200 євро на місяць на кожного. У регіоні, де кожна третя людина не може знайти роботу, це фантастичний результат.

Ми повинні переглянути наші цінності, цінності суспільства споживання. Якщо забути на деякий час про гроші, егоїзм і індивідуалізм, то можна побудувати набагато більш благополучне, щасливе і справедливе суспільство“, – резюмує мер іспанської “утопії”.
Loading...Залишити коментар