Місцевим органам можуть дозволити встановлювати тарифи на тепло

0

teploenergy

У Верховні Раді з травня знаходиться законопроект «Про теплопостачання» щодо передачі повноважень на встановлення тарифів та ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії», який може дозволити місцевим органам влади впливати на тарифну політику та встановлювати тарифи на теплопостачання.

Про це йдеться в повідомленні ГО «Публічний аудит.

На думку ГО, прийняття такого Закону«дало б своєрідний карт-бланш органам місцевої влади перейти від так званого «популізму» до реальних дій і самостійно продемонструвати виборцям свою реальну ефективність».

За інформацією «Публічного аудиту», ухвалення цього закону дозволить меру та місцевим депутатам особисто зайнятися залучення інвесторів до фінансування виробництва теплової енергії з відновлювальних джерел енергії. У їхній компетенції також буде виділення інвесторові необхідної земельної ділянки, забезпечення створення робочих місць, під’єднання підприємства до необхідних мереж тощо.

«Тобто, всі ці питання віддаються під повний контроль місцевих рад, які погоджуватимуть як планові інвестиції, так і тариф на теплову енергію з альтернативних джерел енергії. І вже жодної залежності від рішень Кабміну в цьому питанні вони не матимуть – всю повному повноту відповідальності перед своєю територіальною громадою органи місцевого самоврядування нестимуть фактично одноосібно», – повідомляють у «Публічному аудиті».

Станом на сьогодні стаття 17 ЗУ «Про теплопостачання» до повноважень НКРЕКП відносить встановлення та регулювання тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, та ліцензування певних видів господарської діяльності у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на таких установках.

Цим законопроектом пропонується частину повноважень Нацкомісії передати органам місцевого самоврядування щодо встановлення тарифів на теплову енергію та місцевим адміністраціям щодо ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії.

Нагадаємо, 27 квітня Кабмін затвердив єдиний тариф за газ для всього населення в розмірі 6879 гривень/тис. куб. м. Він складається з гуртової ціни газу в розмірі 4 942 гривень, середньозваженого тарифу на транспортування – 219 гривень, середньозваженого тарифу на розподіл – 513,7 гривні, торгової націнки постачальника – 57,4 гривні. Ці тарифи почали діяти з 1 травня.

Пізніше стало відомо, що тарифи на теплоенергію теж зростуть на 60%, бо газ для котелень тепер закуповуватимуть дорожче.

Тариф зріс з 1 липня.

Крім того, Київрада наклала мораторій на підвищення тарифів в місті. Пізніще це ж зробила і міська рада Дніпра.
Loading...Залишити коментар