Міжнародна конфедерація порфспілок зробила заяву до 1 травня - Перший Соціальний

Міжнародна конфедерація порфспілок зробила заяву до 1 травня

0

Міжнародна конфедерація порфспілок, яка представляє 181 мільйон працівників у 163 країнах, включаючи Україну, зробила заяву напередодні 1 травня.

Текст заяви українською мовою оприлюднено на профспілковому сайті КВПУ.

Сто п’ятдесят років тому британські робітники зібралися в Манчестері для створення першого в світі національного профспілкового центру Британського конгресу профспілок (TUC).

Вони, як і трудящі в багатьох інших регіонах, заклали основу глобального профспілкового руху, який об’єднує сьогодні понад 200 мільйонів трудівників. Починаючи з тих історичних кроків, чоловіки і жінки разом будували профспілки, збільшували їх чисельність й змінювали хід історії.

Сьогодні, 1 травня 2018 року, ми вшановуємо пам’ять усіх тих, хто дав нам так багато в боротьбі за основні права, які нині багатьма сприймаються як даність, – свободу об’єднання, право на колективні переговори, захист від дискримінації та експлуатації, безпеку на робочому місці. Ми також висловлюємо солідарність з тими, кому не дозволяють користуватися цими правами, з тими, хто там, де узаконено незастосування цих прав, проходять через таку ж боротьбу проти експлуатації і зловживання, яку матері та батьки нашого руху пройшли сто п’ятдесят років тому.

Ми також знаємо, що значні сили кинуті на ліквідацію цих універсальних прав. Влада корпорацій виходить з-під контролю, демократії захоплені одним відсотком населення, і занадто багато урядів вибрали режим очікування, а не захист інтересів трудящих. Майбутнє планети і людей – у критичному становищі поки жадібність нечисленної еліти підживлюється за рахунок стандартів життя людей, а нав’язувана ними економічна модель виснажує кінцеві запаси Землі.

Демагоги і ксенофоби приходять до влади, експлуатують народне невдоволення, підстьобують нерівністю і незахищеністю, які стали відмітними знаками сьогоднішньої провальною моделі глобалізації.

Профспілки завжди будуть виступати за свої основні цінності: рівність, гідність, розвиток, демократію та мир. Саме їх реалізація шляхом сильних колективних дій і солідарності дає надію на поліпшення світу. На світ, де правила працюють задля людей.

Пора змінювати правила, пора скинути кайдани з демократії та прав людини. Саме профспілки, організовуючись для зміцнення могутності трудівників у містах і селах, на робочих місцях і в співтовариствах у всьому світі, допоможуть цій надії стати реальністю. Ми святкуємо Першотравень з упевненістю та наміром зробити основоположні принципи нашого руху наріжними каменями нашого майбутнього.

МКП
Loading...Залишити коментар