Міжнародні організації вимагають скасувати закон про декларування для активістів-антикорупціонерів - Перший Соціальний

Міжнародні організації вимагають скасувати закон про декларування для активістів-антикорупціонерів

0

Міжнародні правозахисні організації закликають скасувати закон, який передбачає обов’язкове електронне декларування доходів та майна для активістів, які займаються антикорупційною діяльністю.

Цей Закон вчора підписав президент Петро Порошенко.

Міжнародна громадська організація Transparency International випустила офіційну заяву з вимогою скасувати закон.

“Закон про е-декларації був введений для придушення корупції та забезпечення громадського контролю за багатством можновладців, щоб люди не зловживали своїми службовими повноваженнями з метою збільшення своїх активів за межами своїх зарплат.

Він не має відношення до антикорупційних активістів, які не отримують зарплату від держави”, – йдеться в заяві.

Голова Transparency International Хосе Угас заявив, що зміни до е-декларування повинні бути негайно скасовані

“Ці нові положення повинні бути негайно скасовані. Законодавці намагаються залякати громадянське суспільство і, зокрема, антикорупційних активістів.
Якщо ці поправки набудуть чинності, стане ясно, що українські топ-чиновники не мають наміру серйозно боротися з корупцією. І це покаже, що вони вибрали сторону тих, хто хоче придушити антикорупційний рух”, – сказав він.

Схожу позицію задекларували і представники організації Freedom House. Там заявили, що имоги нового закону, що зобов’язують антикорупційних ‎активістів та неурядові організації, “спрямовані на захист політиків, незадоволених ‎громадським контролем, і дають їм можливість помститися тим, хто бере участь в ‎антикорупційних розслідуваннях”.‎

‎”Більше того – закон, вочевидь, порушує стандарти Ради Європи, що забороняють ‎довільне і дискримінаційне втручання в незалежну діяльність громадянського ‎суспільства”, – цитує прес-служба організації директора програм Євразії Freedom House ‎Марка Берендта.‎

У Freedom House нагадують, що у рейтингу Україна отримала статус ‎частково вільної країни. ‎

Нагадаємо, 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону “Про протидію корупції”, згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов’язані подавати електронні декларації.

В понеділок на зустрічі з представниками громадських організацій Порошенко заявив, що законопроект повинен бути підписаний через необхідність врахування інтересів військовослужбовців, яких цим Законом позбавляють обов’язку декларувати майно.

Проте президент підтримав необхідність створення робочої групи за участю представників громадських організацій, АП і депутатів Ради для узгодження змін до відповідного закону.
Loading...Залишити коментар