Міжнародні профспілки вимагають збільшити фінансування освіти

0

Інтернаціонал освіти закликав членські організації звернутися до урядів з вимогою збільшити фінансування освіти.

До цієї міжнародної організації входить Вільна профспілка освіти і науки України. Пропонуємо ознайомитися з текстом звернення.

“Сьогодні, після закінчення фінального засідання правління Глобального Партнерства в галузі освіти (GPE) перед початком майбутньої Конференції з фінансування, Інтернаціонал освіти закликає всі членські організації тиснути на свої уряди й вимоати збільшення фінансування освіти.

Уже через два місяці, 2 лютого 2018 року представники урядів Півночі та Півдня зберуться на Конференцію з фінансування, яку проводитиме GPE у столиці Сенегалу м. Дакар, щоб взяти на себе зобов’язання вкладати кошти в освіту в рамках проведення програми Глобального Партнерства в галузі освіти до 2020 року.

GPE зробило заклик до посилення державних обіцянок у час кризи у фінансуванні освіти. Нині 75 мільйонів дітей та молоді не мають доступу до освіти, більше половини мільярда зараховані до школі, але не навчаються, а більше 750 мільйонів дорослих не мають навіть базового рівня грамотності. Проте, допомога, направлена в освітню галузь, скорочується, і надто багато урядів витрачають недостатню кількість коштів на неї.

Щоб змінити це й успішно реалізувати ціль сталого розвитку для забезпечення якісної освіти для всіх (Ціль №4), глобальні витрати на освіту повинні збільшуватися щорічно з 1,2 трильйона доларів на рік до 3 трильйонів до 2030 року. Інчхонська декларація і Рамкова програма дій «Освіта-2030» визначає, що для забезпечення цього уряди повинні виділяти на освіту принаймні 4-6% свого валового внутрішнього продукту та/або принаймні 15-20% загального обсягу державних витрат, а країни-донори повинні збільшити допомогу, виділену на освіту, як мінімум до 0,7% ВНП на офіційну допомогу розвитку.

Усі уряди зобов’язані гарантувати реалізацію права на освіту для своїх громадян. Проте разом із ухваленням Цілей сталого розвитку спільною відповідальністю стало забезпечення всеохоплюючої та рівноправної якісної освіти для всіх та сприяння навчанню упродовж усього життя. Тому, якщо ваша країна з низьким чи середнім, чи високим рівнем доходу, життєво важливо, щоб ваш уряд брав на себе зобов’язення фінансувати освіту.

Глибоко усвідомлюючи важливість належно фінансованих систем для забезпечення якісної освіти, освітні профспілки та професійних асоціації повинні бути в авангарді глобальних викликів й вимагати від своїх урядів збільшення інвестицій у освіту. Якщо ми зараз не будемо діяти, щоб вирішити проблему дефіциту фінансування освіти, набагато більше дітей буде позбавлено права на освіту, а досягнення Цілі №4 до 2030 року залишиться далекою реальністю.

Ми закликаємо вашу організацію надіслати листа вашому уряду, й натиснути на нього, щоб той збільшував фінансування освіти.

Фред ван Леувен

Генеральний секретар”
Loading...Залишити коментар