Можливий вбивця дівчинки на Одещині не мав стосунку до громади ромів

0

romy

Підозрюваний у вбивстві дівчинки молодий чоловік виявився другом родини та не мав стосунку до громади ромів села Лощинівка, пише Думская.

Події в Лощинівці Ізмаїльського району на Одещині, де після вбивства маленької дівчинки спалахнули масові заворушення, які вилилися в формений погром на національному ґрунті, загрожують розвинутися в щось більше, ніж групове порушення громадського порядку в одному взятому селі.

Редакції відомо про те, що подібні насильницькі акції готуються і в інших населених пунктах півдня регіону, і далеко не скрізь причиною є так званий «народний гнів». Багато що говорить про те, що і самі лощинівські події, і можливі рецидиви в інших селах і селищах навмисно інспіруються в політичних і – не виключено – військових цілях. Етнічні розбірки необхідні для бажаючих «розкачати ситуацію»: такі конфлікти особливо не треба готувати, передумови вже сидять в головах, досить лише піднести сірник. А вбивство дитини – не просто сірник, це факел. Як тільки таке нещастя трапляється, у багатьох співгромадян геть відключаються мізки, залишається тільки бажання розстрілювати, спалювати і громити, не розбираючись. Підозрюваних завжди вимагають стратити без суду і слідства, і неважливо, чи доведена їх вина. Словом, це ідеальний варіант, якщо ваша мета – підірвати якусь територію.

У Лощинівці ця сидяча в головах ненависть, яка відключає розумові процеси, проявилася в повній мірі. Підозрюваний виявився не ромом: циганка у нього мама, батько – болгарин. Він не був членом ромської громади і не підлягає навіть їх внутрішньому «суду». Він був другом сім’ї загиблої дівчинки і перед трагедією спокійнісінько випивав з її вітчимом. Прямих доказів проти нього немає – виключно непрямі, причому деякі виглядають досить сумнівно. А що, перший раз наша рідна міліція-поліція звалює провину просто на зручну їй людину? Взяти хоча б справу «овідіопольського маніяка» Крутелєва, якого вже восьмий рік намагаються посадити за вбивство зі зґвалтуванням, та ніяк не виходить, тому що докази – суцільна липа.

Всі ці моменти, само собою, лощинівська громада навіть не обговорювала, і тіні сумніву у тамтешньої болгарської гопоти (вже вибачте, читачі, ви ж хотіли, щоб «Думська» називала національності, значить будемо називати) не виникло. Втім, і погром, і подальше безпрецедентне рішення про виселення циган мотивували аж ніяк не загибеллю дитини. Ні, ромів почали громити, тому що нібито наркоторговці і взагалі дістали. При цьому, правда, будинки, знищені погромниками, на житло наркобаронів ну ніяк не тягнуть. Вельми небагаті хатки, а по бессарабських мірках так взагалі – халупи. Чому не знищили вілли жадібних ділків, що отруюють лощинівску молодь героїном? І тут з’ясовується, що крутих циганських особняків в селі просто немає. Та й молодь ніби як не сильно підсіла на зілля, раз в пункті з населенням 1400 осіб знайшлося триста здорових лобів для погрому. До речі, військкомат під час останніх хвиль мобілізації і призову строковиків шукав-шукав цих красивих молодих чоловіків, але чомусь не знайшов. Ніхто в Лощинівці служити Батьківщині не захотів. Мабуть, громити беззахисну циганську бідноту крутіше і безпечніше, ніж стріляти в донецьких бойовиків і їх російських господарів.

Мене напевно спитають, а де ж роми на фронтах українсько-російського збройного протистояння. Не повірите, але ми знаємо таких. Скажімо, Михайло Циганок, одесит – племінний циган, на самому початку війни пішов в батальйон «Донбас», воював і був поранений під Іловайськом. І таких, як Михайло, чимало, повірте.

Окремого міцного слівця заслуговує позиція місцевої влади, зокрема губернатора Михайла Саакашвілі і начальника ГУНП Георгія Лорткіпанідзе. Замість того, щоб запобігти заворушенням, а якщо вони трапилися – покарати призвідників і зробити висновки на майбутнє, вони фактично солідаризувалися з погромниками.

«Я поділяю обурення жителів села. Туди направили главу УВС, там реально притон»,- заявив Саакашвілі.

Але ж громили не притон!!! Громили ні в чому не винних громадян України, яких губернатор, представник держави, з одного боку повинен захищати! І їх самих, і їх власність. Але він, на жаль, вирішив, що сподобається народу, якщо приєднається до ксенофобського шабашу…

І може догратися, треба сказати. Зрештою, народ у нас не одних циган ненавидить. Ще він не любить азербайджанців, які торгують кавунами, боїться чеченців, зневажає в’єтнамців і китайців, жадає крові співвітчизників голови ОДА. Причому в останньому випадку навіть деякі підстави є: грузинські «злодії в законі» контролюють половину кримінального світу Одеси, їх підлеглі машини крадуть і в кватирки залазять. І що нам з цим робити? Висилати всіх грузин з Одеси? Всіх реформаторів і мого улюбленого шеф-кухаря з «Міміно»?

Гаразд, хрін з ними, з ксенофобами і ідіотами, які їм потурають. Найгірше, що конфлікт в Лощинівці – це явна технологія. Не було там стихійного протесту, я впевнений. Тому що знаю. Хтось людей зібрав, організував і направив. Питання, хто саме і з якою метою. Ось цим і повинні займатися влада, а не робити вигляд, що вони вперше чують про ромів, наркоторгівлю і ставлення до них з боку інших національностей.
І так, в останніх 10 випадках педофілії і насильства над дітьми в Одеській області всі підозрювані – етнічні українці. Виселити одноплемінників?

Автор – Олег Константинов, головний редактор «Думської»
Loading...Залишити коментар