Муаммар Каддафі міг бути причетний до фінансування Тимошенко

0

Режим колишнього лівійського диктатора Муаммара Каддафі міг бути причетний до фінансування окремих президентських кампаній у Європі, зокрема і в Україні, на користь кандидата на виборах у 2010 році Юлії Тимошенко.

Про це повідомила 19 лютого арабська міжнародна газета Asharq Al Awsat зі штаб-квартирою в Лондоні.

Видання повідомляє, що щонайменше чотири млн євро були надані на кампанію нинішнього лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

«Гроші були організовані доктором Аль-Багдаді аль-Махмуді, прем’єр-міністром того часу (нині перебуває у в’язниці в Тріполі), і були поміщені в сумку, купюрами по 500 євро. Ми вирушили на приватному літаку, вони зустріли нас в аеропорту Києва, ми провели там ніч і повернулися. Гроші отримав тодішній віце-прем’єр України», – пише видання з посиланням на помічника з оточення одного з синів Каддафі Сейф-аль-Іслама; помічник заявляє, що особисто передавав ці гроші.

Водночас «Радіо Свобода» повідомило, що речниця Юлії Тимошенко Марина Сорока зазначила: «Ця інформація не відповідає дійсності, це все неправда».

Довідка, міжнародний діяч, лідер Лівії у 1969—2011 роках. Своєрідну концепцію суспільного розвитку, що висунув Каддафі, викладено в його головній праці — «Зеленій книзі», де ідеї ісламу переплітаються з теоретичними засадами російських анархістів Кропоткіна й Бакуніна. Джамахірія (офіційна назва державного ладу Лівії) в перекладі з арабської мови означає «владу народних мас».

17 лютого 2011 року розпочалися головні політичні протести проти уряду Каддафі. Протягом наступних тижнів, попри жорсткий опір уряду, ці протести щоразу більше розросталися. В кінці лютого країна потонула в хаосі, а кількість загиблих під час повстань наближалася до тисячі осіб.

20 жовтня 2011 року агенція Reuters із посиланням на представника Національної тимчасової ради, повідомила, що Муаммар Каддафі, якого захоплено в місті Сирт, помер від поранень, яких він мав декілька — в обидві ноги та голову.
Loading...Залишити коментар