На Донбасі для людей пріоритетом є свобода та права

0

Згідно соціологічних опитувань, 55 відсотків місцевих мешканців неокупованого Донбасу вважають пріоритетними питання свободи, а не матеріального добробуту, що свідчить про вплив збройного конфлікту на людей.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказала голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

«Я думаю, що неокупований Донбас дуже змінився і, можливо, решта України недооцінює його. Соціологічні дослідження показують, що думка людей на цій території сильно відрізняється від решти українців», – зазначає гостя програми.

Експерт наголосила, що згідно соціологічних опитувань, більша половина мешканців Донбасу воліє мати свободу, а не матеріальний добробут.

«Ми провели соціологічне опитування: «Що є більш пріоритетним – свобода чи матеріальний добробут?». Загалом в Україні відповіді поділилися на три частини, бо були й ті, хто не змогли визначитися. На Донбасі більше п’ятдесяти п’яти відсотків зазначило, що свобода стоїть на першому місці. До прикладу, на заході сорок дев’ять відсотків опитаних наголосило, що готові поступитися частиною своїх прав, щоб отримати матеріальні блага. Такі результати стали вибухом», – розповідає голова правління Центру інформації про права людини.

Однак, на думку Тетяна Печончик, результати соціологічних досліджень не свідчить про те, що на Донбасі живуть свободолюби, а на Заході готові обміняти волю на щось інше.

«Я думаю, що результати показують нам вплив конфлікту. Тобто ті, хто на власному досвіді відчули, як можна втратити свободу, будуть більше її цінувати. Воля є повітрям. Коли воно чисте – не думаєш про його важливість. Але, коли починаєш жити на забрудненій території, то екологія стає пріоритетною. Я вважаю, що опитування показало власне цю тенденцію», – пояснює гостя ефіру.
Loading...Залишити коментар