На дванадцятий день шахтарі припинили голодування

0

goloduju

Гірники ДП «Селидіввугілля», які 11 днів голодували в приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості, припинили свій протест.

Олексій Сорока та Іван Чуков, які є головами первинних осередків Незалежної профспілки гірників України шахт «Курахівська» та «Україна», вирішили припинити голодування через прохання колег шахтарів та профспілковців.

«Колег турбував стан нашого здоров’я, який значно погіршився останніми днями. Далося взнаки тривале голодування. Сьогодні зранку у нас відбулася досить жорстка розмова з міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом, який нарешті, на 12-й день голодування знайшов час для зустрічі з нами. Після його відвідин на рахунок ДП «Селидіввугілля» надійшло 8 млн грн за раніше відвантажене вугілля. Ці кошти теж використали на виплату зарплати шахтарям. Їх уже перерахували на банківські картки гірників. Зараз в середньому кожен з нас отримав 77% заробленого за червень. Отже Міненерговугілля лише частково виконало наші вимоги, бо залишається непогашеною решта заборгованості за червень і повністю за липень, не вирішено й питання повернення шахтам «Росія» і «№1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» вугільних пластів, незаконно привласнених старшим сином Януковича, а також подолання корупції та кризових явищ у вугільній галузі. Тому ми зараз припиняємо акцію протесту, але готові у будь-який момент поновити її», – заявив Олексій Сорока.

Нагадаємо, шахтарі та профспілковці ДП «Селидіввугілля» оголосили голодування в будівлі Міненерговугілля. Після декількох днів нульової реакції на протест з боку високопосадовців, шахтар-активіст Віктор Трофинов під час прес-конференції облив себе легкозаймистою рідиною та підпалив. Головною вимогою голодувальників є виплата заборгованості із заробітної плати та забезпечення стабільної роботи шахт.
Loading...Залишити коментар