На Грибовицькому сміттєзвалищі чекають нового обвалу

0

grybovycke_smittezvlyshchi

На сміттєзвалищі біля Львова вже невдовзі може трапитись новий серйозний обвал.

Про це пише «ЗІК» з посиланням на слова начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Миколи Маланича.

«Це та сама тріщина, за якою спостерігали під час першого обвалу. Станом на сьогодні, за інформацією Держгеокадастру, тріщина збільшується. Також є висновок політехнічного університету щодо ймовірності обвалу. Але ЛКП «Збиранка» засипали у тріщину ґрунт, нібито проводиться шарування», – зазначив він.

За словами еколога, загроза обвалу існує постійно.

«Якщо обвалиться велика кількість сміття, воно знову потрапить в інфільтрат. А тому є ймовірність, що звідти це все піде в землю, підземні води.
На всі наші звернення міська рада взагалі нічого не відповідає. Тепер ми повторно звертаємося, але дублюємо звернення у прокуратуру», – додав Микола Маланич.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.
Loading...Залишити коментар