На каталонських високопосадовців наклали штраф

0

Конституційний суд Іспанії наклав щоденні штрафи в розмірі до 12 тис. Євро на топ-чиновників Каталонії за кожен день організації референдуму про незалежність.

Про це повідомляє BBC.

Так, шість чиновників оштрафували на 12 тис. євро, інших 16 чиновників чекає щоденний штраф в розмірі 6 тис. євро. Виплачувати штрафи доведеться за кожен день організації референдуму, який раніше був заборонений судом.

У числі осіб, на яких було накладено штраф, виявився Хосе Марія Хове, – представник місцевого казначейства.

Відзначається, що Хосе Марія Хове був звинувачений в підбурюванні до проведення референдуму.

Нагадаємо, 7 вересня, парламент іспанського автономного співтовариства Каталонія схвалив проведення референдуму про незалежність, незважаючи на протест офіційного Мадрида. Референдум назначено на 1 жовтня.

Через декілька днів правоохоронні органи Іспанії завели кримінальну справу стосовно лідера Каталонії Карлеса Пуджемонта і членів уряду автономії за рішення про проведення референдуму за вихід зі складу Іспанії.

20 вересня поліцейські затримали 14 високопоставлених чиновників, пов’язаних із підготовкою референдуму про незалежність регіону від Мадрида. Крім того, силовики провели обшуки в офісах регіональних органів влади – податкової та фінансової служб, а також у приміщеннях телекомунікаційної компанії.

21 вересня тисячі людей вийшли на вулиці кількох міст Каталонії, щоб висловити підтримку референдуму про незалежність та вимагати звільнення затриманих каталонських чиновників.
Loading...Залишити коментар