На кінофестивалі у Варшаві підтримали Сенцова - Перший Соціальний

На кінофестивалі у Варшаві підтримали Сенцова

0

На кінофестивалі українського кіно, який відкрився у варшавському кінотеатрі Kino Luna, пройшла акція із закликом звільнити українського режисера, кримчанина Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Український кінофестиваль у Варшаві почався відеозверненням польської режисерки, голови Європейської кіноакадемії Агнешки Холланд на підтримку Сенцова.

Учасники відкриття кінофестивалю тримали листівки з написом «Звільнити Олега Сенцова».

Як повідомив 11 вересня “Інтерфакс” з посиланням на Громадську спостережну комісію Іркутської області, українського режисера Олега Сенцова етапували з іркутського СІЗО до Якутії.

Нагадаємо, раніше була оприлюднена друга відповідь Мін’юсту РФ на прохання України передати Сенцова і Кольченка. У документі вказується, що це не можливо, оскільки Сенцов і Кольченко – російські громадяни.

Раніше повідомлялось, що Міністерство юстиції РФ доручило тюремній службі підготувати документи для передачі Україні чотирьох засуджених у Росії українців — Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. Двох останніх вже передали Україні.

Ув’язнені заповнили документи для екстрадиції.

Як відомо, російська влада звинуватила Сенцова і Кольченко в створенні осередку забороненого в Росії «Правого сектора», підпалі офісів «Російської громади Криму» і партії «Єдина Росія» в Сімферополі, а також у підготовці вибуху пам’ятника Леніну.

Сенцов і Кольченко звинувачення заперечують, Сенцов на суді розповів, що співробітники ФСБ катували його, щоб вибити потрібні їм свідчення.

Сенцова засудили на 20 років, Кольченка – на 10 років в колонії строгого режиму.

Верховний суд РФ залишив вирок без змін і відмовив у перегляді справи.

Свідчення про те, що Сенцов та Кольченко громадяни України містяться в доповіді російського омбудсмена Елли Памфілової.
Loading...Залишити коментар