На Кіровоградщині дві конфесії воюють за приміщення церкви

4

Cerkva

Прихожани попросили Народну Дружину «Трудової солідарності» забезпечити громадський порядок під час зборів релігійної громади Свято-Миколаївської парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Причина в тому, що сельчани побоюються можливих провокацій, а міліція фактично самоусунулася від ситуації. Про це повідомляє прес-служба профспілкового руху «Трудова солідарність».

Вже два роки у селі Докучаєве Устинівського району триває конфлікт між представниками двох конфесій – Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Православної Церкви Московського Патріархату. Яблуком розбрату між конфесіями стало приміщення місцевої церкви. Подробиці дізнавався кореспондент «Страйку».

DSC06717_1

З 1999 року релігійна громада Свято-Миколаївської парафії Української Православної Церкви Київського патріархату має офіційну «прописку» у місцевій церкві. Однак у 2012 році парафія тимчасово залишилася без священика. У цьому ж році церкву зайняв священик, призначений у Докучаєве з Української Православної Церкви Московського Патріархату. Вже два роки парафіяни Свято-Миколаївської Церкви фактично залишаються без свого церковного приміщення.

DSC06722_2

За словами представника Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрея Олега Оніки, священик з Української Православної Церкви Московського Патріархату самовільно зайняв приміщення, не маючи на нього жодних законних підстав, а також мало місце викрадення документів і церковного майна Свято-Миколаївської парафії.

Спроби парафіян мирно домовитися зі священиком іншої конфесії не дали бажаних результатів. Релігійна громада звернулася до Кіровоградської облдержадміністрації та наразі вже відновила всю документацію.

DSC06720_3

На базі цих документів представники парафії вимагають, щоб представники Церкви Московського Патріархату звільнили приміщення та передали релігійній громаді належне їй майно.

З метою вирішення конфліктної ситуації на збори парафіян Церкви Київського Патріархату 5 січня були запрошені також представники Церкви Московського Патріархату, сільської влади та міліції. За два роки боротьби за церкву парафіяни вже не ймуть віри місцевим правоохоронним органам, які неодноразово ігнорували їхні звернення, тому для забезпечення громадського правопорядку звернулися за допомогою також до Народної Дружини профспілкового руху «Трудова солідарність».

Люди скаржаться, що міліція ось уже роки ніяк не реагує на незаконні дії щодо релігійної громади Свято-Миколаївської церкви та фактично самоусунулася від ситуації, боячись брати на себе будь-яку відповідальність.

Однак на зустріч із сельчанами ні сільський голова, ні священик Церкви Московського Патріархату так і не з’явилися – людей чекали зачинені двері храму. Отож дізнатися позицію іншої сторони конфлікту нам так і не пощастило.

Міліціонери вкотре відмовилися вирішувати проблему та порадили звертатися до вищих інстанцій, розповіли кореспонденту «Страйку» представники Свято-Миколаївської релігійної громади.

«Конфлікт між конфесіями у селі Докучаєве повинен вирішуватися виключно в рамках чинного законодавства. Наше завдання – не допустити можливих провокацій чи силового вирішення проблеми. Ігноруванням такого ключового для життя села питання місцева міліція засвідчила свою некомпетентність і неспроможність вирішувати поставлені перед нею завдання», – прокоментував ситуацію голова «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

Хоча вирішити конфлікт шляхом переговорів не вийшло, парафіяни сповнені рішучості та впевнені: рано чи пізно свою церкву вони відвоюють, позаяк ніяких законних підстав претендувати на це приміщення у іншої конфесії немає. За словами отця Олега Оніки, з агрофірмою, на балансі якої зараз перебуває приміщення церкви, вже досягнуто попередньої домовленості про передачу будівлі у власність Свято-Миколаївської парафії.
Loading...4 Comments

  1. Ці КПшні попи вже задовбали. Працювати не хочуть зовсім, їм як би прийти на все готове і відібрати.
    Чого ж він залишив свою парафію? Мабуть тому що важко служити в маленькому селі. А другий священик мабуть не сидів, а працював з людьми. Тож як все налагодилось повертайте храм.
    А ці бумажки що на фото нічого не доказують, тому що це свідотство про реєстрацію релігійної громади. В одному селі можна наклепати з десяток громад. Тим більше що це дублікат, підписаний вже нинішніми керманичами області. А деж оригінал? Вкрали? Припустим що вкрали, але щє одна копія повинна бути в єпархіальному управлінні. А взагалі то повинні бути документи, на будівлю і землю. Ось це буде доказом. На кого оформлена будівля той і має на неї право.

  2. Pingback: В Устинівському районі триває війна між церквами московського та Київського патріархату » Точка доступу

  3. Pingback: На Кіровоградщині назріває новий релігійний скандал | Новости Кировограда

  4. Pingback: На Кіровоградщині дві церкви влаштували релігійні "розбірки" - Повінь - зміна системи

Залишити коментар