На марш дивізії СС «Галичина» попросили не приносити свастики

1

A Ukrainian ultra-nationalist salutes during a march in the center of the western city of Lviv on April 28, 2013 to mark 70th anniversary of 14th SS-Volunteer Division "Galician" foundation. The 14th Waffen Grenadier Division was a World War II German military formation initially made up of volunteers from the region of Galicia with a Ukrainian ethnic background, but later also incorporated Slovaks, Czechs and Dutch volunteers and officers. Neo-nazis from Russia and Lithuania also took part in the march. AFP PHOTO/ YURIY DYACHYSHYN (Photo credit should read YURIY DYACHYSHYN/AFP/Getty Images)

Представник Громадської ради при СБУ у Львівській області Ярина Курівчак попросила львів’ян не допустити провокацій на марші, який присвячено створенню дивізії СС «Галичина».

Про це Ярина Курівчак написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Сьогодні, 28.04.2016 року, о 18.00 буде проведена мовчазна хода вишиванок. Прохання до всіх, хто буде перебувати на даному заході, не допустити різного роду провокацій, зокрема, використання інформаційних носіїв з свастикою, що символізує фашиський режим, різного роду сепаратиських вигуків, що дасть привід і картинку для ЗМІ агресора. Львів’яни поважають і цінують свою історію і своїх героїв, і завжди були і будуть на сторожі патріотичних цінностей», – написала Курівчак.

Ukrainian ultra-nationalists salute as they march in the center of the western city of Lviv on April 28, 2013 to mark 70th anniversary of 14th SS-Volunteer Division "Galician" foundation. The 14th Waffen Grenadier Division was a World War II German military formation initially made up of volunteers from the region of Galicia with a Ukrainian ethnic background, but later also incorporated Slovaks, Czechs and Dutch volunteers and officers. Neo-nazis from Russia and Lithuania also took part in the march. AFP PHOTO/ YURIY DYACHYSHYN        (Photo credit should read YURIY DYACHYSHYN/AFP/Getty Images)

Нагадаємо, що два роки тому громадськість міста Львова змусила організаторів маршу згорнути головний банер, на якому дивізійники у формі військових гітлерівської Німеччини зображались поруч з «Небесною сотнею».

На цей марш з різних куточків України та з сусідніх держав з’їжджаються прихильники ультраправих та неофашистських ідеологій, яких потім використовують в пропаганді проти України в російських та європейських ЗМІ.
Loading...1 коментар

  1. У Львові є вулиці, пов’язані з УПА та ОУН передвоєнного періоду (наприклад, вулиця, названа іменем Лемика – убивці працівника російського консульства Майлова) у 1934 р. – на знак протесту проти Голодомору. У принципі, такі речі сприймаються львів’янами УЖЕ нормально – особливо після “братської” анексії Криму одним північним народцем. Дивізія Галичина – явище іншого порядку. Звичайно, можна посилатися на те, що “попіл Клааса стукає у моє серце” ((с) Легенда про Уленшпігеля), але – на мою скромну думку – уславлення “дивізійників” було б помилкою. Правило “Ворог мого ворога – мій друг” не завжди вірне. Адольф Гітлер мені не “друг”. І ніколи ним не буде. Давайте ставитися до Гренадер-дивізії Ваффен-СС безпристрастно. Так. вони мали право помститися за свої кривди червоній Москві. Ні. вони не мали права подовжувати хоч на день існування нелюдського гітлерівського режиму. Пішли б у тих непевних умовах до УПА, це викликало б лише повагу.

Залишити коментар