На пенсійних протестах в РФ переважає антивоєнна риторика

0

9 вересня в більш ніж у 80 містах РФ пройшли акції протесту проти пенсійної реформи, згідно з якою вік виходу на пенсію для чоловіків піднімуть з 60 до 65 років, а для жінок – з 55 до 60. У переважній більшості випадків акції не були узгоджені з владою і супроводжувалися затриманнями, особливо в Санкт-Петербурзі, де, за різними оцінками, в поліцейських ділянках опинилися від 100 до 500 осіб.

Згідно ряду опитувань, на протести проти реформи готові вийти більше половини громадян. Про готовність бути по одну сторону барикад з народом заявив як опозиційний лідер, який заграє з правою риторикою, Олексій Навальний, так і КПРФ.

Про те, хто і навіщо вийшов на один з найбільш масових протестів в Росії останніх років, «Соціальному руху» розповів лівий активіст з Санкт-Петербурга Володимир Плотніков.

– Люди виходять захищати свої права або скоріше з почуття симпатії до інших? Або ж на першому місці політичні амбіції?

– Люди, як і завжди виходять з різних причин, але загальні настрої зводяться до того, що терпіти ситуацію, що склалася більш неможливо. Молоді хлопці приречені на безробіття, люди середнього віку приречені на боргову кабалу, у літніх людей віднімають пенсії, причому, з кожним днем ​​посилюється погіршення економічної ситуації, в той час як влада каже, що все добре і буде тільки краще. Так що тут не симпатії і не амбіції, а скоріше загальна ненависть до правлячого класу.

– Чи може силовий розгін залучити більше людей або вивести нові соціальні групи?

– Регулярні силові розгони публічних акцій в Росії відбуваються з середини нульових, в цьому немає абсолютно нічого нового. Зрозуміло, дії поліції підливають масла у вогонь, але щоб по-справжньому згуртувати людей необхідно щось ще. На даний момент до типового для останніх років антикорупційного протесту активно приєднуються люди старшого віку. На вулицю їх виштовхує відверта брехня влади з приводу соціальної політики. Люди розуміють, що у них забирають останні крихти і що цей процес буде продовжуватися і далі

– Чи здатна хвиля соціального протесту збити консервативні і мілітаристські настрої в суспільстві?

Зараз ситуація така, що помірно-консервативні сили на кшталт КПРФ намагаються підтримувати рух, виходять із залишків власних просоціальних установок, багато низових активістів роблять це цілком щиро. Основний кістяк руху, як і раніше, складають ті верстви, які орієнтувалися на швидше ліберальну, антивоєнну і антиконсервативну риторику.

Що буде далі – сказати складно, проте навіть учасники тієї ж КПРФ визнають, що з огляду на ситуацію, що склалася, необхідно відкласти колишню ненависть до «майданутих» і «ліберастів». Тобто, ідеологічну гегемонію в русі зараз здійснює антімілітарний і проліберальний тренд. Глибокий відбиток на те, що відбувається, накладають і останні події в Сирії, які починають викликати все більше питань навіть у провладно-налаштованих росіян.
Loading...Залишити коментар