На Тернопільщині аграрії перекрили міжнародну трасу

0

Agrarii

Перекрити дорогу міжнародного значення у селі Нагірянка Чортківського району селян змусив борг монополістів, який віддавати ніхто не поспішає. Повернути одинадцять мільйонів гривень вимагають аграрії у державного підприємства «Укрспирт». Останнє, взявши сировину на виготовлення товару, так і не розрахувалось із сільгосппідприємствами. Тому люди вирішили шукати справедливості на дорозі.

«На початку жовтня колектив Марилівського спиртзаводу звернувся до депутатів Чортківської районної ради з криком душі про те, що завод сьогодні не працює. Ми, включивши всі можливі для нас важелі, добилися зустрічі в Кабінеті Міністрів з ДП «Укрспирт» для колективу і для аграріїв. Це сталося 10 жовтня, а вже 2 листопада, взявши в нас всю продукцію, заборгувавши нам кошти, завод зупинили», – розповіла секретар страйкового комітету Чортківського району Марія Горбаль.

За повідомленням прес-служби Тернопільської ОДА, 26 листопада відбулася зустріч представників ДП «Укрспирт» з тернопільськими аграріями. Мова йшла про розрахунки за отриману сировину, яку надали спиртові заводи області. За даними державної компанії, її борг перед аграріями становить близько 7 млн. грн. Проте аграрії озвучують іншу суму – 11 млн. грн.

Аби Марилівський спиртзавод, що на Чортківщині, запрацював із новими силами, жителі району зобов’язалися надавати для нього сировину, підписавши угоду з державним підприємством «Укрспирт». Та грошей за свою продукцію, кажуть люди, вони так і не отримали. «Укрспирт» сьогодні так зробив, що цей завод не рахується як завод, а як цех від «Укрспирту», – пояснює депутат Чортківської районної ради Ігор Гірчак. – Вони об’єднали все в одне. Тут йде монополізація. Ті схеми, які були, такі й лишаються. І за рік нічого не помінялося, тому люди вийшли на дорогу».

Цей протест, кажуть люди, лише перший. Якщо від влади так і не буде реакції, вони обіцяють діяти більш радикально. «Якщо ще через тиждень часу не буде ніякої від влади реакції, ніхто не приїде розібратись в даній ситуації, люди далі будуть виявляти свою незгоду з керівництвом, будуть вдаватись до акцій непокори, – застерігає депутат Чортківської районної ради Василь Вислоцький. – Людей сьогодні на дорозі важко стримати. Від нас за 200 метрів знаходиться залізнично-дорожній переїзд Львівської залізної дороги, це ж Львів-Чернівці, люди налаштовані, якщо влада не буде реагувати, йти і перекривати залізно-дорожній переїзд».
Loading...Залишити коментар