На виставці презентували капсулу для самогубств

0

На виставці похоронної індустрії в Амстердамі представили вигляд капсули для самогубств під назвою Sarco.

Про це повідомляє The Independent, пишуть Букви.

Пристрій планують сконструювати нідерландський дизайнер Олександр Баннінк і австралійський громадський діяч Філіп Ніцшке. Останній багато років присвятив боротьбі за легалізацію евтаназії.

У конструкції знаходиться резервуар з азотом. Над ним розташована знімна капсула, куди лягає людина, яка вирішила добровільно піти з життя. Після закінчення “процедури” капсула може виступати в якості труни. Як кажуть творці, вибрана концепція дозволить людині швидко і безболісно накласти на себе руки. Смерть настає після заповнення капсули азотом.

“Він або вона відчує легке запаморочення, потім швидко втратить свідомість і помре”, – пояснює Філіп Ніцшке.

Втім, такий “гуманний” спосіб стикається з жорсткою критикою через аналогій з методами, що застосовувалися нацистами в роки Другої світової війни. Деякі навіть назвали Sarco “газовою камерою”. Критика не зупиняє Олександра Баннінка і Філіпа Ніцшке. Більш того, вони мають намір викласти в Мережу креслення пристрою, за якими можна самостійно побудувати апарат при наявності часу і ресурсів.

На виставці показали лише макет. Бажаючі отримали можливість “протестувати” пристрій з використанням окулярів віртуальної реальності. Чинний зразок мають намір створити вже до кінця поточного року.
Loading...Залишити коментар