Надії на погашення боргів перед шахтарями немає

0

Борги із зарплат на державних вугледобувних підприємствах України зараз складають понад 300 млн. грн. і надії на те, що вони будуть погашені немає.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

«Навпаки до кінця року заборгованість перед шахтарями зростатиме, бо підприємства не в змозі самостійно забезпечити виплату заробітної плати, а кошти передбачені у Держбюджеті-2017 на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції у сумі 1,429 млрд грн уже використані. Лише для того, щоб своєчасно розраховуватися із гірниками за їхню важку й небезпечну роботу до кінця цього року із держбюджету потрібно ще як мінімум 900 млн грн. А вугільні підприємства мають ще й багаторічні борги за використану електроенергію, які обчислюються мільярдами гривень. Тому дивною, якщо не сказати абсурдною, видається відповідь міністра фінансів України Олександра Данилюка про те, що дотації на підтримку вугільної галузі України у проекті Держбюджету на 2018 рік не передбачені. Бо це призведе більшість державних вугледобувних підприємств до краху. Владі варто було б перш за все прибрати із державної вугільної промисловості «смотрящих», а не позбавляти її підтримки. Бо те, що коїться зараз, неминуче призведе до значних соціальних потрясінь із непередбачуваними наслідками у шахтарських регіонах. І наша незалежна профспілка буде разом із гірниками у їхній боротьбі за майбутнє їхніх підприємств, а отже й населених пунктів та шахтарських родин.», – написав Волинець.
Loading...Залишити коментар