Нафтогаз попросив вимкнути опалення у своєму офісі і закликав українців приєднуватись

0

Британський депутат від Консервативної партії Великобританії Боб Сілі проаналізував електронні листи, які, як стверджували хакери з українського «Кіберальянсу», були отримані зі зламаної неофіційної поштової скриньки приймальні помічника президента Росії Владислава Суркова. Про це пише The Times, передає Inopressa.

У партії документів, здобутих хакерами, містяться електронні листи з акаунтів, пов’язаних з першим заступником Суркова Іналь Ардзінба і лідером Комуністичної партії України Петром Симоненком.

«Вони свідчать про те, що в Україні Кремль платив місцевим угрупованням і окремим особам, готовим сприяти його цілі по розколу країни», – зазначає The Times.

Так, в одній з партій листів від жовтня 2014 року, які, по всій видимості, відправив Ардзінба Сурков, містяться пропозиції щодо фінансування кібероперацій, в тому числі злому електронних поштових скриньок за 100-300 доларів. Більш широкий план по «тролінг супротивників», «демотивації ворогів» в соцмережах і збору персональних даних окремих осіб в Харкові, другому за величиною місті України, оцінювався в 130,5 тисяч доларів, пише видання.

Витік, за словами Боба Сілі, розкриває плани по насадженню нових історичних і філософських ідей. В електронних листах йдеться також про Захід та дві книги, в яких би стверджувалося, що для частини України характерна російське спадщина.

«Серед інших пропозицій – організація антиукраїнських і проросійських мітингів, в яких повинні були взяти участь «спортсмени», навчені бойовим мистецтвам. Крім того, пропонувалося виплачувати гроші місцевим ЗМІ за висвітлення протестів і давати хабарі співробітникам поліції, щоб ті закривали очі на те, що відбувається», – пише The Times.

З третьої партії оприлюднених листів випливає, що місяць протестів в Харкові оцінювався в 19,2 тисяч доларів. В акціях повинні були взяти участь 100 чоловік, в тому числі троє організаторів і двоє юристів. Згідно витокам, зусилля по обранню 30 колишніх комуністичних діячів в місцевий уряд були зроблені в червні 2015 року та коштували 120,46 тисяч доларів.

У зламаних українськими хакерами листах була викладена програма «Троя» – стратегія з підготовки жителів Запорізької області у Східній Україні до проросійського захоплення, який називався б «звільненням від нацистсько-фашистських окупантів». Пропозиція сполучалася з більш широкою стратегією дестабілізації України, зазначено в доповіді.

«Шпигуни були готові, лідери повстання названі. Коли Олексій Муратов послав свій план кремлівському чиновнику в листопаді 2014 року, цілі були зрозумілі», – наголошується в статті.

Екс-депутат від Курської області і колишній член «Єдиної Росії» Муратов в 2014 році був призначений представником самопроголошеної Донецької народної республіки в Росії. В рамках «Трої» він пропонував витратити 181 тисячу доларів на повстання в західних областях України.
Loading...Залишити коментар