«Нашу Рябу» визнали небезпечним підприємством

0

Найбільший виробник м’яса птиці, м’ясних напівфабрикатів і ковбасних виробів в Україні, Миронівський хлібопродукт (МХП), який випускає свою продукцію на ринок України під торговими марками «Наша Ряба», «Легко», «Бащинський», став одним з лідерів рейтингу найнебезпечніших для людини і навколишнього середовища глобальних компаній.

Про це свідчать результати дослідження щорічного індексу Collers, запущеного мережею інвесторів FAIRR. Аналіз показав, що МХП не справляється з критичними бізнес-ризиками, такими як викиди парникових газів і ризик антибіотиків.

Один з кредиторів МХП – Європейський банк реконструкції та розвитку, почав розслідування щодо українського виробника м’яса і м’ясної продукції. Розслідування ведеться в двох напрямках: вплив на життя людей і екологію. За запитом банку екологи проаналізували ситуацію на прикладі птахофабрики компанії у Вінницькій області і прийшли до висновку, що несанкціоноване масове поховання трупів птиці «Нашої Ряби» призводить до отруєння землі в радіусі кількох кілометрів, що безпосередньо впливає на вирощені на цій землі плодів, кормів для тварин і води в колодязях. Аналогічну ситуацію підтверджують дослідження грунтів в районі розташування птахофабрики в Черкаській області. На підставі фінальних результатів розслідування ЄБРР ухвалить рішення про доцільність подальшого фінансування МХП.

Наявність шкідливих засобів в м’ясі «Наша Ряба» раніше підтверджували результати розслідування журналіста видання «Антикор».

«Показник рівня антибіотика в м’ясі птиці на прилавку склав 0,9 од / мл при нормі 0,01 од / мл. Показники кислотного і перекисного числа також показали значне перевищення нормативів ДСТу: при нормі перекисного числа для охолодженої курки в 0,01 йоду, показник м’яса «Наша Ряба» склав 0,5% йоду, а кислотне число склало 5 мг KOH при максимально допустимій нормі 1 мг KOH. Крім того, дослідження показало значне перевищення норми зараженості м’яса хвороботворними бактеріями. Показник Кмафанм (число мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів) при нормі в 2 * 10 (5) КУО / г у «Нашої Ряби» склали 4 * 10 (6) КУО / г », – повідомив автор матеріалу.

Довідка. МХП – вертикально інтегрована компанія, заснована в 1998 році. Компанія є лідером українського ринку м’яса птиці, м’ясних напівфабрикатів і ковбасних виробів. Засновник, головний акціонер і голова ради директорів компанії -мільярдер Юрій Косюк.
Loading...Залишити коментар