Нацбанк сказав, що півмільйона українців втратить роботу, а потім спростував

0

zarplata_v_konverti

Рішення про встановлення мінімальної зарплати на рівні 3200 гривень спричинить масові звільнення на рівні більш ніж півмільйона.

Такий прогноз сьогодні опублікував Національний Банк в Інфляційному звіті

«За оцінками НБУ, зростання витрат на оплату праці, особливо для малого і середнього бізнесу, призведе до більш значного зниження зайнятості, ніж прогнозувалося раніше. Частка скорочень працівників через підвищення мінімальної зарплати становитиме 5,4%, або близько 630 тис. осіб», – наголошується у документі.

Показник безробіття складе майже 10% за методологією МОП. Також у НБУ прогнозують, що зменшення офіційної зайнятості частково компенсує зростання неформальної зайнятості.

Пізніше голова Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила, що ЗМІ неправильно інтерпретували дані звіту і  зниження формальної зайнятості передусім відбуватиметься за рахунок закриття «сплячих» ФОПів, а загалом на платоспроможність підвищення мінімалки вплине позитивно.

6 грудня Верховна Рада України прийняла законопроект N5130 про встановлення з 1 січня 2017 мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень, повідомляє на сайті Верховної Ради. Як повідомляється в пояснювальній записці, закон визначає умови встановлення мінімальної заробітної плати, а також передбачає новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.

Згідно з опитуванням центру Разумкова, третина українців (33,9%) очікують, що підвищення мінімальної зарплати вплине на їхнє матеріальне становище позитивно.

У Міністерстві соціальної політики також обіцяли, що ціни після підвищення зарплат не зростуть.

Раніше експерт зазначав, що такі заходи можуть спричинити ріст цін і безробіття.
Loading...Залишити коментар