Нацгвардія отримала право використовувати водомети - Перший Соціальний

Нацгвардія отримала право використовувати водомети

0

Рішенням Кабміну Нацгвардія отримала право використовувати водомети, проте застосовувати сльозогінний газ в натовпі їй заборонили.

Про це повідомляють Українські новини.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, передають Українські Новини.

Кабмін затвердив правила застосування й перелік спецзасобів, які можуть застосовувати військові Нацгвардії.

Так, їм дозволено використовувати гумові й пластикові кийки, електрошокери, наручники (сітки для зв’язування), службових собак і коней, засоби акустичного й мікрохвильового впливу, гранати й боєприпаси світлошумової й димової дії, а також пристрої для відстрілювання гумових куль.

Крім того, Нацгвардії дозволено використовувати водомети й бронемашини (без штатного озброєння).

При цьому водомети заборонено застосовувати, якщо температура повітря нижче +10 градусів.

Відповідно до затверджених правил, перед застосуванням спецзасобів військові Нацгвардії зобов’язані не менш як 2 рази через гучномовець попередити порушників про це.

Також після застосування спецзасобів нацгвардійці зобов’язані в найкоротший термін забезпечити надання медичної допомоги потерпілим.

Заборонено застосовувати спецзасоби в навчальних закладах, лікарнях, дипломатичних представництвах (без їх письмової згоди).

Заборонено застосовувати наручники більше ніж на 2 години, заборонено бити кийками по голові, шиї, ключиці, статевим органам і по животу, заборонено застосовувати світлошумові пристрої на відстані ближче 2 м.

Заборонено застосування засобів сльозогінної й подразливої дії у юрбі.
Loading...Залишити коментар