НАЗК не знає як перевірити готівку, декларовану чиновниками - Перший Соціальний

НАЗК не знає як перевірити готівку, декларовану чиновниками

0

cherk-zabar-silrada-sbu-groshi2-1

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) поки не визначилось, яким чином перевіряти наявність декларованої готівки в чиновників, нардепів та суддів.

Закон не наділяє відомство такими повноваженнями, пояснив член НАЗК Руслан Рябошапка в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

За його словами, члени агентства не можуть просто прийти додому до декларанта та перерахувати його готівкові кошти.

«Мені важко змоделювати, як ми можемо прийти й перевірити кеш», – зазначив він.

Однак Рябошапка додав, що інформація про готівкові кошти в декларації все одно може виявитися для правоохоронців вкрай корисною.

«Коли затримали одного з керівників обласної державної адміністрації, здається Миколаївської області, в нього дома знайшли багато цінностей та готівки. Якби це трапилося сьогодні, а знайдена готівка не була задекларована, то до кримінального провадження додалося б, можливо, дві статті: незаконне збагачення та неправдиві дані в декларації. Це просто одна з ситуацій, коли можна було б використати інформацію про готівку, зазначену в деклараціях», – резюмував представник агентства і додав, що в НАЗК поки не знають, як безпосередньо перевіряти задекларовану чиновниками суму готівки.

Нагадаємо, опівночі 31 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Згідно з інформацією громадянської мережі «ОПОРА», станом на 31 жовтня загальні задекларовані народними депутатами грошові активи досягли показника в 11,993 млрд у гривневому еквіваленті.

 
Loading...Залишити коментар