Невідомі пошкодили могилу української поетеси Лесі Українки - Перший Соціальний

Невідомі пошкодили могилу української поетеси Лесі Українки

0

Невідомі пошкодили могилу української поетеси Лесі Українки на Байковому кладовищі в Києві.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

«25 лютого – день народження Лесі Українки.

Напередодні, як і в попередні роки, до її могили на Байковому цвинтарі прийшли письменники, працівники Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, шанувальники Лесиного таланту.

І буквально остовпіли, побачивши сплюндрований пам’ятник великій поетесі – від величних бронзових гірлянд, які зусібіч прикрашали пам’ятник, зосталися лиш металеві штирі.

Яка мерзота це вчинила?.. Чия рука осквернила пам’ять геніальної Лесі?..

Керівництво Національної спілки письменників України готує звернення до правоохоронних органів з вимогою провести розслідування цього злочину.

Також ми будемо звертатися до Міністерства культури з клопотанням щодо відновлення пам’ятника.», – написав Сидоржевський.

Крім того письменник розкритикував загальне ставлення укаїнської влади до видатних постатей української літератури: «При цьому варто принагідно дещо зазначити. Насамперед – може, до 150-річчя з дня народження письменниці українська держава нарешті спроможеться хоча б розпочати видання вже давно анонсованого 16-томника творів Лесі Українки? Чи все відзначення знову перетвориться на ганебний державний пшик – як це було з 200-річчям від дня народження Тараса Шевченка чи 100-річчям з дня смерті Івана Франка?.. Нагадаю, що досі найбільш повним виданням письменниці вважається виданий ще наприкінці більшовицьких 1920-х років 12-томник, коли М.Зеров, мабуть, дещо передчасно, запевнив, що «нарешті виріс читач для Лесі Українки».»
Loading...Залишити коментар