Німецькі екологи через суд хочуть заборонити Північний потік-2

0

У зв’язку з загрозою європейській екосистемі німецьке екологічне об’єднання NABU подало до суду, щоб не допустити запланованого на 15 травня початку робіт зі спорудження газопроводу Nord Stream-2 на ділянці в Грайфсвальдській затоці. Про це йдеться на сайті NABU.

Компанія Nord Stream 2 збирається почати екскаваторні роботи в Грайфсвальдській затоці 15 травня, проте активісти ще в лютому зверталися до суду з проханням відкликати дозвіл на будівництво Північного потоку-2, виданого у місті Штральзунд.

Лідер NABU Лайф Міллер заявив, що компанія Nord Stream 2 намагається поставити екологів перед фактом і тим самим розтоптати ногами не тільки захист моря і клімату, а й право екологів на пред’явлення позовів.

У організації впевнені, що спорудження газопроводу завдасть непоправного збитку крихкій екосистемі і є зайвим, оскільки в Європі російський газ не користується достатнім попитом.

Натомість, у компанії завіряють, що дозвіл на будівництво був виданий міським управлінням, яке упевнилось в екологічній нешкідливості робіт зі спорудження Північного потоку-2. На протести екологів не звертають уваги та обіцяють вже за тиждень розпочати роботи в Грайфсвальдській затоці.

Натомість, екологи опублікували власні експертні звіти, на підставі яких і звернулися до суду. Вони побоюються значного впливу будівництва на навколишнє середовище в кількох прибережних районах та зони осідання птахів. Зокрема, судовий позов пов’язаний і з низкою процесуальних помилок та порушень, запевняють у NABU.
Loading...Залишити коментар