Норвегія екстрадувала курдську активістку до Туреччини

0

Новергія екстрадувала турецько-курдську активістку Гюлізар Ташдемір до Туреччини, де та була заарештована.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав публіцист Міхаель Шрайбман.

“Відбулася історія, яка представляється мені крайнім проявом європейського лицемірства. Гюлізар Ташдемір, активістка, прихильниця автономії для курдів (мова не йде про державну незалежність) була видана Норвегією Туреччині. Норвезька держава заявила, що Ташдемір, яка запросила статус біженця, “в Туреччині нічого не загрожує”, – написав Шрайбман.

Природно, що після прибуття в Туреччину вона була негайно арештована, причому ні рідні, ні адвокати не знають, де в даний час вона знаходиться. У відповідь на питання родичів, коли вони зможуть її побачити, турецькі поліцейські відповіли, що це станеться лише після того, як Ташдемір опиниться у в’язниці і їй буде дозволено побачення.

До цього треба додати, що “Amnesty International” попереджала про те, що Ташдемір буде арештована і піддана тортурам в турецьких тюрмах, а крім того, вона має серйозне серцеве захворювання і проходила лікування в Європі. Проте, її все-таки вислали до Туреччини.

“Я рідко пишу правозахисні матеріали і написав про це тому, що мова йде про політику Заходу щодо біженців і мігрантів з Близького Сходу. У країнах Близького Сходу є величезна кількість людей, в тому числі таких, як Ташдемір, які свідомо не є ісламістами і не тільки не мають відношення до радикальної і ультраконсервативній частини сунітського ісламу, але, зовсім навпаки, виступають “проти всього цього”. Є мільйони людей – християн, шиїтів, алевітів, атеїстів, правозахисників, активістів світської опозиції, незалежних журналістів, які піддаються переслідуванням. І якщо в Європі так вже хочуть прийняти мільйони біженців з Близького Сходу, які свідомо не стануть робити “нічого такого”, то такі можливості є. Чому вони не реалізуються – наступне питання.

Ташдемір не є бойовиком, вона роздавала листівки на вулицях, чого жоден бойовик РПК робити не стане. Можна не розділяти її погляди (вона симпатизує ідеям Абдулли Оджалана), але це тут ні до чого”, – йдеться у пості.
Loading...Залишити коментар