Нова мінімальна зарплата вдарила по листоношах

0

ukrpochta

Листоношам обласного центру Закарпатської області міста Ужгород не дадуть мінімальної заробітної плати, повідомляє сайт Мукачево.

Листоношам Укрпошти в Ужгороді надали листівки-попередження, в яких написано, що з 1 березня 2017 року їм зменшують ставку з 1 на 0.9. Все це для того, щоб не платити мінімальну заробітну плату 3200.

Про таке рішення розповів закарпатському журналісту Віталію Глаголі один з працівників пошти. За його словами, при таких змінах графік роботи залишається таким як і був, об’єм роботи також. Але найбільш цікаве те, що тих, хто не погоджується з цим обіцяють звільнити.

— Чому так? А потім люди скаржаться, чому на пошті до них інколи погано ставляться, можуть нагрубити. Як тут не нагрубиш, коли постійно перебуваєш у стресових ситуаціях, які керівництво Укрпошти не те, щоб не залагоджує, а навпаки “підливає масло у вогонь”, постійно погіршуючи умови праці. Якщо далі так триватиме, то в Ужгороді нікому буде людям принести листа, чи пенсію пенсіонерам, — скаржиться журналісту один з місцевих листоношів. Ім’я його не називає, аби не звільнили.

Віталій розповідає, хоч листоноші отримуватимуть з Нового року більше ніж зараз, але обіцяної мінімалки в понад 3000 не буде.

— Це ніщо, коли майже половина зарплатні йде на купівлю товарів, які видають щомісяця листоношам, щоб вони “втюхували” пенсіонерам та іншим клієнтам. А товари ці майже завжди втричі дорожчі, ніж в звичайних магазинах, в результаті чого їх ніхто не купує, і листоноша має сама в себе їх купувати, щоб керівництво не “сварило” за невиконання “плану, — розповідає працівник пошти.

lyst

Щомісяця кожній листоноші дають “план” на продаж газет, марок і конвертів, приймання комунальних платежів, продаж товару, приймання передплату газет і журналів.

— За невиконання, чи неповне виконання планів, керівництво на зборах(які проходять раз на 1-2 місяці в Поштамті) “вичитує” листонош, керівників відділень: наскільки погано працює відділення, листоноші. Керівники наголошують, що потрібно майже в кожну квартиру заходити, пропонувати товари, особливо – пенсіонерам. Але ж хто ті товари по завищеним цінам буде купувати? А плани ці, щомісяця все більші й більші стають…, — бідкається листоноша.
Loading...Залишити коментар