НПГУ попереджає шахтарів щодо можливих викликів в СБУ

0

Незалежна профспілка гірників України (НПГУ) попереджає шахтарів про можливі виклики в СБУ.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав голова НПГУ Михайло Волинець.

“З конфіденційних джерел мені стало відомо, що Служба безпеки України за власною ініціативою написала лист до Прем’єр-міністра України про те, що Незалежна профспілка гірників України організувала страйк у ДП “Селидіввугілля”, та не дивлячись на погашення заборгованості перед шахтарями – спровокувала голодування 8 активістів у будівлі Міненерговугілля.

Хочу нагадати, що заборгованість з заробітної плати перед працівниками ДП “Селидіввугілля” станом на 14 лютого, тобто момент протесту(до речі, який розпочався стихійно) складала 213 млн грн.

Не дивлячись на заяви СБУ про відсутність заборгованості з заробітної плати на ДП “Селидіввугілля”, на сьогодні вона складає 107 млн 723 тис. грн , з яких майже 34,5 млн грн – ще за 2015 рік.

Також повідомляємо, що згідно з довідкою , яку нам надала служба Віце-прем’єр-міністра України з питань паливно-енергетичного комплексу Володимира Кістіона , станом на 14 лютого заборгованість з заробітної плати на державних шахтах України складала 945 млн грн. А на сьогодні вона становить 542 млн 878 тис. грн.

Складається враження, що СБУ не бореться з корупційними явищами, які процвітають у галузі й не турбується про забезпечення енергетичної безпеки України, а шукає винних серед шахтарів та провокує владу до розправи над Незалежною профспілкою гірників України. Подібне відбувалося в різні часи у Білорусії, а також нещодавно у Казахстані.

Своїми діями СБУ може довести нашу державу до такого стану, що демократичні країни будуть змушені внести до санкційного списку окремих представників влади у зв’язку з порушенням ними міжнародних норм та стандартів таких, як положення конвенцій МОП №95, коли не виплачується заробітна плата, або №87, яка передбачає право працівників об’єднуватись у профспілки.

Нами також будуть вжиті усі можливі заходи для того, щоб особи винні у цій провокації понесли відповідальність та були покарані.

Тим часом нам стало відомо, що працівники СБУ телефонними дзвінками викликають гірників ДП “Селидіввугілля” до офісів СБУ у м. Покровську, як вони повідомляють, на “профілактичну співбесіду”.

Незалежна профспілка гірників України попереджає шахтарів, що вони не повинні ходити на такі виклики. Нехай представники СБУ видають повістки, а ми, в свою чергу, готові надати шахтарям юридичну підтримку. Також ми інформуємо міжнародні організації про такі протиправні та незаконні дії працівників Служби безпеки України.”, – написав профспілковець.
Loading...Залишити коментар