Олег Сєнцов. День третій.

0

Сьогодні, в день річниці затримання проукраїнських активістів у окупованому Криму, триває третій день безстрокового голодування, яке оголосив режисер Олег Сєнцов.

14 травня незаконно ув‘язнений в Росії український режисер Олег Сєнцов оголосив про безстрокове голодування з єдиною вимогою — звільнити усіх українських політв‘язнів, засуджених в Росії. На сьогоднішній день їх налічується 64.

До такого рішення режисер готувався півтора місяці – мало їв, відмовився від передачок та магазину. 14 травня Сєнцов написав заяву начальнику колонії і розпочав голодування.

«Якщо я помру перед чемпіонатом (Чемпіонатом світу з футболу, який пройде в РФ влітку, – ред.) або під час, це буде резонанс на користь інших ув‘язнених», – заявив Сєнцов своєму адвокатові Дмитру Динзі.

Одразу після цього українця ізолювали, за ним спостерігає медик. Сєнцова попередили, що якщо стан здоров‘я критично погіршиться, його будуть кормити примусово, медикаментозним шляхом.

В РФ також поширена практика боротьби з голодувальниками, коли їх визнають недієздатними та відправляють до психіатричної лікарні. Проте Сєнцов зауважив, що в матеріалах його справи міститься судово-медична експертиза, згідно з якою режисер був визнаний здоровим.
Loading...Залишити коментар