Основна версія вбивства Шеремета – російський слід, – Троян

0

У Міністерства внутрішніх справ наразі є ключова версія вбивства журналіста Павла Шеремета.

Про це в ефірі програми “Лівий берег з Сонею Кошкіною” заявив заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян.

Він прокоментував слова очільника МВС Арсена Авакова, який раніше зауважив, що саме російська влада могла вбити відомого журналіста, аби дестабілізувати ситуацію в країні.

“Я підтверджую цю версію і даний факт. Міністр правий: одна з ключових версій – присутність російського сліду, і на це вказує більшість доказів”, – наголосив Троян.

За його словами, під час розслідування слідчі будуть пов’язувати вбивство з професійною діяльністю Шеремета, оскільки він був в опозиції і до російського президента, і до білоруського.

Крім того, Троян зазначив, що аналіз вибухівки в ФБР нічого не дав. Причиною цього, на його думку, може бути некоректне взяття уламків із місця події.

При цьому Троян зазначив, що до розслідування фебеерівців залучили в день вбивства. “Робили це наш слідчий комітет, плюс Генеральна прокуратура. Далі вони офіційно робили запити, відправляли експертизи й отримували відповіді”, – зазначив заступник міністра.

“Із відеоспостереженням ФБР нам допомагало, але коли на початку цього року міністр зі слідством давали можливість усім побачити виконавців – як вони рухалися, як виглядали – то у ФБР сказали, що не можуть дати 100% портрет злочинця”, – розповів він. При цьому він додав, що Україна зверталася до 14 країн з проханням допомогти розпізнати на відео з місця вибуху машини Шеремета людей.

Раніше було опубліковане розслідування журналістів, в якому йшлося, що колишній співробітник СБУ Ігор Устименко був поруч з місцем злочину у ніч закладання вибухівки.

Автори розслідування зазначили, що чоловік, імовірно, працював у СБУ принаймні до 2014 року. В СБУ заявили, що він з 2014 року не працює у відомстві. Після оприлюднення розслідування поліція допитала Устименка.

Нагадаємо, вранці 20 липня 2016 року автомобіль, в котрому їхав Павло Шеремет підірвали в центрі Києва. Журналіст загинув. Автомобіль належав власниці видання “Українська правда” Альоні Притулі. Серед версій вбивства професійна діяльність, особисті мотиви, диверсії іноземних спецслужб, а також замах на власницю автомобіля Альону Притулу.

Раніше з’явилось відео, нібито, встановлення вибухівки під автомобіль Шеремета.

До слова, журналісти “17 каналу” опинились на місці вбивства відразу, чим привернули увагу слідчих. Вони пояснили, що чекали мера Віталія Кличка, з яким домовлялись про інтерв’ю, однак сам Кличко це заперечив. Журналістів викликали на допити.

Поліція не впевнена, що зможе розкрити це вбивство.
Loading...Залишити коментар