Парламент розглядатиме заборону абортів

0

На порядок денний парламенту Литви через кілька років повернувся проект закону про заборону абортів, зареєстрований депутатами минулого скликання.

Проект закону обговорить Комітет по праву і правопорядку.

«Комітет почне обговорення проекту, ми є додатковим комітетом, повинні представити рішення. Пропозицій і зауважень чимало», – сказав BNS глава комітету Юлюс Сабатаускас.

Проект в 2013 році був зареєстрований групою депутатів, в основному з Виборчої акції поляків Литви-Союзу християнських сімей. Проект в першому читанні був прийнятий і його почали обговорювати в комітетах.

У 2013 році проект схвалив Комітет з охорони здоров’я, а уряд негативно оцінив такий проект, після чого його обговорення на кілька років припинили. Представники поляків в парламенті нового скликання заявили про те, що бажають повернути проект на порядок денний.

Після висновків Комітету по праву і правопорядку свій вердикт ще повинен винести Комітет з прав людини. Відповідно до проекту, аборти будуть заборонені, за рідкісним винятком: якщо вагітність становить загрозу для життя чи здоров’я жінки або є обґрунтовані підозри, що жінка була зґвалтована. У цих випадках зробити аборт можна до 12 тижнів. Ініціатори закону аргументують поправки прагненням захищати життя людини з моменту зачаття, критики закону вважають, що право на аборт – це одне з репродуктивних прав жінок, заборона звузить права жінки. У Литві на даний момент аборти дозволено робити до 12 тижнів вагітності без будь-яких додаткових умов.
Loading...Залишити коментар