Партія влади перемагає ультраправих в Нідерландах, – перші екзит-поли

0

Два перші екзит-поли по завершенні голосування на парламентських виборах у Голландії засвідчили, що право-центристська партія прем‘єр-міністра Марка Рютте матиме найбільшу фракцію у законодавчому органі, хоча й утратить 10 депутатських місць.

Про це пише Euronews.

За цим екзит-полом вона одержить 31 парламентський мандат. Крайня права Партія свободи популіста Герта Вілдерса, що вважалася головним конкурентом Народної партії за свободу і демократію, одержує 19 парламентських мандатів. Також по 19 мандатів можуть одержати ще дві партії – Християнсько-демократична та Ліберальна.

“Зелена” ліва партія матиме найкращий результат у її історії. Вона може розраховувати на 16 мандатів – на 12 більше, ніж у попередньому складі парламенту.

Одна з найбільших партій країни – Партія праці, що входить до чинної коаліції, втрачає рекордну кількість мандадів. До цих виборів вона мала 38 депутатів. Екзит-поли дають їй 9 мандатів після цих виборів.

Для того, аби сформувати коаліційний уряд, знадобиться 4 партії. Парламент складається із 150 депутатів, тож коаліція має налічувати щонайменше 76 депутатів.

Раніше провідні партії виключили можливість формування коаліції із Партією свободи.

Явка виборців була надзвичайно високою. На дільниці прийшли 82% виборців. Це – найвищий показник за останній 31 рік. 5 років тому явка становила 75%.

Організатори обладнали виборчі дільниці на вокзалах, що дозволило багатьом проголосувати дорогою на роботу і з роботи.

Крайня права антиімміґраційна Партія свободи обіцяла вивести Голландію з ЄС.

Згідно з останніми опитуваннями перед виборами, лідерство у 4% на перегонах мала партія прем‘єр-міністра Марка Рютте.

Опріч виходу з ЄС, Партія свободи обіцяла закрити всі мечеті, що існують у Голландії, і заборонити в країні продаж Корану.
Loading...Залишити коментар